Haberler

Yıldırım''da kentsel dönüşümde önemli adım

Tarih: 14 Haziran 2010 Kaynak: Zaman Yazan: Ensar Tuna Alatürk
Yıldırım Belediyesi Beyazıt Mahallesi''nde yaptığı kentsel dönüşüm projesi ile bir mahalleyi daha ilçeye kazandırdı.

177 hak sahibi ile görüşmelerin tamamlanmasının ardından 6 bin metrekare alan yaklaşık 7,5 milyon TL bedelle kamulaştırılarak modern bir mekan oluşturuldu. Yıldırım Belediyesi tarafından kamulaştırılan Kartal Sokak''ın açılışının yanı sıra Bursa Valiliği ve Yıldırım Belediyesi tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen Kimsesizler Konağı temel atma töreni, Yıldırım Belediyesi Mehter Takımı''nın gösterisi ile başladı. Törene, Bursa Valisi Şahabettin Harput, AK Parti Bursa Milletvekili Ali Kul, AK Parti İl Başkanı Nagıp Vardar, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kimsesizler Konağı''nın tüm yapımını üstlenen hayırsever işadamı Mustafa Kırcı, böylesine anlamlı bir projenin içinde yer almanın kendisini gururlandırdığını ifade etti. Beyazıt Mahallesi Kentsel Dönüşüm alanında açılan yol ve parkların yanı sıra bin 100 metrekare alanda alt katında 286 metrekare aş evi, birinci katında ise eğitim atölyeleri bulunan bir bina hizmet verecek. Hayırsever işadamı Mustafa Kırcı tarafından yaptırılan binadaki aşevi muhtaç vatandaşları büyük bir sıkıntıdan kurtaracak. Binanın üst katlarında ise herhangi bir felaket karşısında evsiz kalan ailelerin cüzi bir miktar karşılığında barınabilecekleri 8 adet 50''şer metrekarelik dairelerin bulunduğu ''Kimsesizler Konağı'' yapılacak. Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, yıllardır Yıldırım''da çözülememiş olan Beyazıt Mahallesi''nin meşhur Kartal Sokak''taki sorununu çözerek, kamulaştırmaları yaptıklarına dikkat çekti. Keskin şunları söyledi: "Yıldırım''da hayata geçirdiğimiz projelerle ilçemizi her geçen gün daha da güzelleştirmeye devam ediyoruz. Yaptığımız 7 büyük kentsel dönüşüm projesi ile Türkiye''de bir rekora imza attık."

 

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.