Haberler

Kemer altgeçidinin sorunları bitmiyor

Tarih: 15 Haziran 2010 Kaynak: Yeni Asır, Metin Burmalı
Yayaların Basmane''den Yenişehir''e rahat geçmesini sağlamak amacıyla yapılan fakat lambaların yanmadığı için karanlık olan geçit, şimdi de pislik yuvasına dönüştü.

İzmir''in Yenişehir semtindeki Kemer istasyonu yaya altgeçidindeki aydınlatma lambaları sorunu geçtiğimiz günlerde Yeni Asır Gazetesi''nde gündeme taşındı. Yaya altgeçidindeki aydınlatmalar kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından zarar görmesine rağmen onarılmadı. Havanın kararması ile birlikte vatandaşlar pislik yuvasına dönen altgeçidi kullanmaya korktuklarını dile getirdi. Vatandaşlar, "Evsizler ve madde bağımlıları, altgeçidi barınma amaçlı kullanıyor. Onların getirdiği çöpler etrafa pis kokular yayıyor. Yetkililer, soruna çözüm bulmalı" dedi.

Ortak proje

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile TCDD Genel Müdürlüğü''nün ortaklaşa yürüttüğü Aliağa-Menderes Banliyö Sistemi Projesi kapsamında Yenişehir''deki hemzemin geçitler yaya trafiğine kapatıldı. Bu nedenle vatandaşların Basmane''den Yenişehir''e yaya olarak geçmek için kullandıkları tek yer olarak Kemer istasyonu yaya altgeçidi kaldı.

Geçtiğimiz günlerde Yeni Asır Gazetesi''ne başvurarak şikayetlerini dile getiren vatandaşlar, sorunun çözülmemesine tepki gösterdi. Her gün yüzlerce insanın kullandığı altgeçindeki aydınlatma sorununa çevre kirliliğinin eklendiğini dile getiren bölge sakinleri, "Bizim kullanabileceğimiz başka bir güzergah yok. Yetkililer, neden aydınlatmalarızı tamir ederek, oradaki evsizleri ve madde bağımlılarını çıkarmıyor. O pis kokular ve kötü görüntüler arasında yürülek zorundamıyız" diye konuştu.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.