Haberler

Çevreyolu 8 km uzuyor

Tarih: 21 Haziran 2010 Kaynak: Yeni Asır Yazan: İlker Çoban
51 kilometre olan çevreyolu Menemen girişindeki Koyundere''ye kadar devam edecek. Çalışmalar ise Temmuz ayında başlayacak.

İzmir''in ulaşımına büyük rahatlama getiren ve şu ana kadar 51 kilometrelik kısmı tamamlanan çevreyoluna 8 kilometre daha ekleniyor. Çiğli Askeri Hava Üssü Kavşağı ile Menemen''in girişindeki Koyundere Kavşağı arasını kapsayan 8 kilometrelik kısmın ihalesi sonuçlandı. İhaleyi 70 milyon lira ile en düşük teklifi veren Kolin İnşaat kazandı. Son olarak İzmir''de Sığacık Yat Limanı''nın yapımını gerçekleştiren Kolin ile kısa süre içinde sözleşme imzalamayı planlayan Karayolları İkinci Bölge Müdürlüğü yetkilileri, yolun inşaatının Temmuz ortalarında başlayacağını açıkladı.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım''ın bugünkü İzmir ziyaretinde bilgi vermesi beklenen yeni yatırımla çevreyolunun yeni bölümü üzerindeki Seyrek ve Koyundere yol ayrımlarına 2 yonca kavşak yapılacak. Çevreyolunun mevcut projesini Çiğli Askeri Hava Üssü Kavşağı''na kadar 2 kilometre daha uzatarak 53 kilometreye çıkardıklarını ve 2 kilometrelik etabın yapımının Kutlutaş firması tarafından sürdürüldüğünü belirten Karayolları İkinci Bölge Müdürü Erol Altun, yeni yapılacak bölümle çevreyolunun uzunluğunun 61 kilometreye çıkacağını söyledi. Altun, yeni bölümün yapımını 2 yıl içinde tamamlamayı amaçladıklarını ifade etti.

Daha sonra Aliağa

Çevreyolunu Koyundere Kavşağı''nın ardından Aliağa''ya kadar uzatmayı öngören proje ile ilgili hazırlık başlattıklarını belirten Altun, şunları söyledi: "Çevreyolunun Menemen''den sonrasını da projelendiriyoruz. Karayolları olarak çevreyolunu önce Aliağa''ya, ardından da Çandarlı''ya kadar uzatmak istiyoruz. İzmir''in gelişimi ve artan nüfusu gözönünde bulundurulduğunda çevreyolunun trafiğe önemli bir rahatlama getirdiği görülüyor. Ancak, yolun uzatılması ve İzmir''in Çiğli çıkışıyla ağır vasıtaların yoğun olduğu Menemen ile Aliağa ilçelerine de ulaşım rahatlığı sağlanması gerekiyor."
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.