Haberler

Mega Müze''nin yerini Şangay''da konuştular

Tarih: 24 Haziran 2010 Kaynak: Milliyet
Kültür Bakanı Günay''la, Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, EXPO Şangay''daki İzmir standında buluştu, kente yapılacak Ege Medeniyetler Müzesi''nin yerini tespit etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Şangay EXPO''da, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay''la, Ege Medeniyetler Müzesi''ni görüştü.

Büyükşehir Belediyesi''nin, Şangay EXPO''da açtığı standı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, hem Büyük Kanal Projesi''nin hem de İzmir''in tanıtımına yönelik bu çalışmanın kent ve ülke yararına önemli kazanımlar sağlayacağını söyledi. Stant zeminindeki dev İzmir haritası üzerinde Büyük Kanal Projesi''yle ilgili, İZSU Stant Direktörü Meral Çoban''dan bilgi alan Bakan Günay, daha sonra, İzmir''e kurulacak Ege Medeniyetler Müzesi konusunda Başkan Aziz Kocaoğlu''yla görüşme yaptı.

Müze yerinin harita üzerinde tespitiyle başlayan ‘mini zirve''ye, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Şenay Başer''le Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar da katıldı.

‘El ele çalışacağız''
İzmir''e kazandırılacak yeni müze konusunda kararlılıklarını dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Kentimize yapacağımız müze konusunda Sayın Bakan''la aynı heyecanı duyuyoruz. El ele vererek en kısa süre içinde bu projeyi gerçekleştirmek arzusundayız" diye konuştu.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.