Haberler

Dizayn Grup stressiz serayı satışa çıkardı

Tarih: 29 Haziran 2010 Kaynak: Yeni Şafak Yazan: Derya Çoşkun
Dizayn Grup, topraksız ve ilaçsız Miracle-Hyponica Ekolojik Sera Sistemi''ni satışa çıkarıyor. Müzik dinletilerek, stresten uzak yetiştirilen domateslerin yatırımcısına kazandıracağı bilgisi verildi.

Dizayn Grup, bir dönümden 80 ton ürün yetiştirilebilen Miracle-Hyponica Ekolojik Sera Sistemi''ni satışa sunuyor. Yıkanmadan yenebilecek nitelikte, topraksız ve ilaçsız tarımla elde edilen ürünler, yurtiçinde ve yurtdışında satışa sunulacak. 36-40 ay arasında yatırımın kendisini geri döndürdüğü sistemde, yatırımcı kazanırken, ülke ekonomisine de katkı hedefleniyor. Franchising yöntemi ile anahtar teslim sunulacak sistemde, elde edilen ürünlerin tamamı ise, Dizayn Grup tarafından satın alınarak "Miracle" markasıyla pazarlanacak. Firmanın, Osmaniye''de bulunan serada gerçekleştirdiği basın toplantısında konuşan Dizayn Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mirmahmutoğulları, 10 sözleşme hedefledikleri projede bugüne kadar Mersin ve Adana''da sözleşme imzalandığını, Denizli''de ise görüşmelerin devam ettiğini söyledi.

1 Dönümden 80 Ton Ürün
Proje için 6 yıl çalıştıklarını anlatan Mirmahmutoğulları, "Şimdi 1 dönümden 80 ton domates alıyoruz. Dünyanın en iyi seralarında bile 1 dönümden 35 ton alabiliyorsunuz. Yüzde 100 doğal ürün yetiştiriyoruz" diye konuştu.

Daha az suyla daha fazla ürün üretiliyor
Tohumun fideye, fidenin ürüne dönüştüğü süreçteki tüm olup bitenleri en ince noktasına kadar değerlendirdiklerini ifade eden Dizayn Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mirmahmutoğulları, sözleşmeli tarım modeliyle burada elde edilen ürünleri de alma garantisi verdiklerini bildirdi. Mirmahmutoğulları, "Biz 6 litre su ile bir kg domates elde ederken, dünyadaki tüm rakiplerimiz an az 60 litre su ile bir kg domates elde edebiliyor. Açlığın olduğu yerde susuzluk da var. Gıda üretirken suya olan ihtiyacı azaltmayı başarmak, açlık ve susuzluk sorunu yaşayan dünya insanları için gerçek bir umuttur" diye konuştu.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.