Haberler

2010 INTERA İç Mekan Ödülleri Yaratıcı Tasarımcıları Bekliyor

Tarih: 6 Eylül 2010
Arkitera Mimarlık Merkezi ve Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı işbirliğiyle 2010 yılı itibariyle iç mekan tasarımlarının ödüllendirileceği yeni bir ödül hayata geçiriliyor. Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı kapsamında düzenlenecek olan İNTERA İç Mekan Ödülleri ile Türkiye''nin iç mekan tasarımı konusunda nitelikli işlere imza atan mimarlarının ve tasarımcılarının ödüllendirilmesi amaçlanıyor. Başvurular için son tarih 17 Eylül 2010.

Altı yıldır başarılı ödül organizasyonlarına imza atan Arkitera Mimarlık Merkezi''nin hayata geçireceği İNTERA İç Mekan Ödülleri ile nitelikli iç mekan tasarımlarının ve uygulamalarının teşvik edilip ödüllendirildiği bir ödül programının eksikliğinin hissedildiği ülkemizde bu eksikliğin giderilmesi hedefleniyor. Nitelikli mimarlık üretiminden çok daha geniş bir alana yayılmış ve iş hacmi olarak da daha geniş olan iç mekan tasarımı ve uygulamaları konusunda bugüne kadar sürekliliği olan bir ödül programı kurgulanmamış olması da İNTERA İç Mekan Ödülleri''nin hayata geçirilmesinde önemli bir ihtiyaç olarak göze çarpıyor.

INTERA İç Mekan Ödülleri''ne, son 2 yıl içinde tamamlanan projeleriyle katılabilecek olan tasarımcılar "Konutlar", "Eğlence, Yeme-İçme ve Kültürel Mekanlar", "Ticari Mekanlar", "Ofis Mekanları" ve "Konaklama Mekanları" olmak üzere 5 ayrı kategoride başvuru yapabilecekler.

Jüri üyeleri arasında Melda Narmanlı Çimen, Betina Hakko, Yıldırım Kocacıklıoğlu, Faruk Malhan, Hasan Mingü, Aziz Sarıyer, Meltem Eti Proto, Mustafa Taviloğlu, Senem Onur''un yer aldığı İNTERA İç Mekan Ödülleri 2010''da değerlendirme kriterleri olarak "fonksiyona uygunluk", "form-fonksiyon ilişkisi", "estetik bütünlük ve uyum", "konsept" ve "uygulama kalitesi" öne çıkıyor.

İNTERA İç Mekan Ödülleri 2010''un ödül töreni 2 Ekim 2010 tarihinde CNR Fuar Merkezi''nde gerçekleştirilecek Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı sırasında düzenlenecek. Ayrıca, 4 gün sürecek fuar süresince finale kalan projelerin paftalarından oluşan bir sergi de ziyaretçilerle buluşacak.

Ödül için başvuruda bulunmak isteyen tasarımcılar, kendilerine verilecek formatta bilgileri dijital ortamda hazırlayıp 17 Eylül 2010 tarihine kadar Arkitera Mimarlık Merkezi''ne iletebiliyor.

www.icmekanodulu.com

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.