Haberler

Uran Holding''in binası otel oluyor

Tarih: 15 Eylül 2010 Kaynak: Hürriyet Emlak
Uran Holding''in Altunizade''deki şirket binası otele dönüştürülüyor. Otelin işletmesini kendisi yapacak olan Uran Ailesi''nin, isim için uluslarası otel zinciri Ramada Grubu''yla el sıkıştığı, şirket binasının Ramada Plaza Otel olacağı belirtiliyor.

Son yıllarda İstanbul Anadolu yakasına yönelen holdinglerin cazibe merkezi olan Altunizade bölgesinde yeni bir otel açılıyor. Holdinglerin birçoğu genel merkezlerini Altunizade''ye taşırken, yıllardır semtte bulunan Uran Holding ise şirket binasını otele dönüştürüyor. Hemen belirtelim; Uran Holding''in şirket binası, Altunizade''de Mahir İz Caddesi üzerinde bulunuyor. Bodrum dahil beş katlı olan binanın kullanım alanı 5 bin metrekare civarında. Uran Holding, bir dönem oldukça revaçta olan "Bizimkiler" dizisinin çekildiği holding olarak da akıllarda kalmıştı.

Öğrendiğimize göre kısa süre sonra şirket binasını otele dönüştürecek Uran Ailesi, işletmesini de kendisi yapacak. Otelin isminin ne olacağı konusunda ise farklı görüşler var. Öne çıkan söylentilerden biri şirket binasının Ramada Plaza Otel olacağı yönünde. Koşulanlara göre uluslarası otel zinciri Ramada Grubu''yla franchise anlaşması yapan Uran Ailesi, şirket binasını Ramada Plaza Otel olarak hizmete açacak. Uran Holding''in yeni binasının kaç yıldızlı otel olacağı konusunda da görüşler muhtelif. Sektörden görüştüğümüz bir isim, binanın kapasitesinin beş yıldızlı bir otel için küçük olduğunu ancak üç-üç buçuk yıldızlı bir otele uygun olabileceğini söylüyor.

Kurucu 68 Kuşağı''nın önde gelen ismi
68 Kuşağı''nın önemli isimlerinden İsmet Uran''ın kurucusu olduğu Uran Holding; 1981 yılından bu yana inşaat, turizm,sigorta ve beton gibi farklı alanlarda faaliyet gösteriyor. Uran Holding, Side''deki beş yıldızlı Grand Prestige Otel, Karaköy Yüzer Yolcu İskelesi, Ankara''daki 3 bin konutluk Urankent, Yerebatan Sarnıcı''nın restorasyonu, Oyak Tuzla Binaları, TOE fabrikası, Tuzla''da tersane ve Beylikdüzü''nde 4 bin konut gibi birçok projeye imza attı. İsmet Ural''ın 1995''te talihsiz bir olay sonucu öldürülmesi üzerine yönetimine geçen Karısı Nermin Uran, oğulları Arcan ve Aysal Uran''la birlikte şirketi yönetiyor. Uran Holding, sanata verdiği destekle de biliniyor.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.