Haberler

Sakin Şehir''de eylem günü

Tarih: 24 Eylül 2010 Kaynak: Milliyet Ege
Seferihisar, "Sakin Şehir Festivali"yle renklenecek. Etkinliğe yarın yapılacak "orkinos çiftliğine hayır" eylemi damga vuracak.

Etkinlikler, yarın ve pazar günü...

Türkiye''nin ilk sakin şehri Seferihisar, "Sakin Şehir Festivali"ne hazır. Yarın ve pazar günü gerçekleştirilecek. Organik şarapçılık, yavaş işletmecilik konulu, ‘sakin şehir'' felsefesini yansıtan söyleşiler yapılacak. Sahil temizleme, yoga, petank turnuvası, film gösterimi gibi renkli etkinlikler de düzenlenecek. Festival dev bir çevre hareketine de sahne olacak.

‘Deniz temiz kalsın...''

SIĞACIK Körfezi''ne kurulması için izin verilen orkinos çiftliğine karşı yarın kapsamlı bir eyleme imza atılacak. Aralarında birbirinden ünlü isimlerin de yer alacağı yüzlerce kişi çiftliğin kurulacağı yere hep birlikte yüzecek, "Burada istemiyoruz, Seferihisar''ın denizi temiz kalsın" diyecek. Festival, pazar akşamı TRT sanatçısı Saime Cantürk''ün konseriyle sona erecek.

Birlikte kulaç atacaklar

Yarın saat 11.00''de başlayacak yüzme eylemine katılacak ünlü isimler şöyle:

Gazeteci-yazarlar Can Dündar, Meriç Köyatası, Sina Koloğlu, yönetmen Çağan Irmak, tiyatro sanatçıları Altan Gördüm, Volkan Severcan''la Kavak Yelleri dizisinin oyuncuları Pelin Karahan, Aslı Enver, Dağhan Külegeç, İbrahim Kendirci ve Sarp Apak

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.