Haberler

Öztürk: Mimarlar ve Müteahhitler Şehre Kimlik Kazandıracak Binalar Yapmalı

Tarih: 27 Ekim 2010 Kaynak: Zaman
Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, şehirlerin yaşayan metabolizmalar olduğunu belirterek, "Mimarlar ve müteahhitler bundan böyle şehre ruh katacak, kimlik kazandıracak prestij binalar hazırlamalı." dedi.

Öztürk, Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER) Başkanı Murtaza Kılçık ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerini Seyhan Belediyesi Meclis Salonu''nda kabul etti. Öztürk, "Adana 15-20 yıl içerisinde çevresindeki yeni devasa yatırımların da tamamlanmasıyla mevcudun üzerine eklenecek artı 2.5 milyon nüfusla Türkiye''nin enerji alanında cazibe merkezi haline gelecektir. Bu gerçeği bilerek ve şehrimizin gelecekte üstleneceği bu önemli pozisyonun farkında olarak çalışmalarımızı şekillendirmeliyiz." diye konuştu.

Müteahhitlerin gerek mevzuat gerekse diğer bürokratik alanlarda karşılaştıkları problemleri bildiklerini ifade eden Öztürk, "Biz belediye cephesinde yaptığımız çalışmalarla sizlerin şehrin gelişimi ve insanlarımızın huzuru için daha rahat bir çalışma ortamına kavuşmanızın teminatıyız. Ancak sizler de artık bina denildiğinde hiçbir estetik değer taşımayan, yalnızca dört duvardan ibaret yapılar inşa etmeyin. Estetik ve kültürel bir değer taşıyan şehre ruh katacak, kimlik kazandıracak prestij binalar inşa edin." diye konuştu.

AYAMDER Başkanı Murtaza Kılçık, Adana''da imar yönetmeliği açısından yaşanan problemlere değinerek, meslektaşlarının büyükşehir ve merkez ilçe belediyelerinde karşılaştığı problemleri aktardı.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.