Haberler

İstanbul Belediyesi, 34 ilde apartman yöneticiliği yapıyor

Tarih: 14 Ocak 2011 Kaynak: Zaman


İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Boğaziçi Yönetim AŞ, 34 ilde apartman yöneticiliği yapıyor.

Şirket, KİPTAŞ ve TOKİ tarafından inşa edilen konutların bittikten sonra hak sahiplerine teslim edildiği andan itibaren sitelerde komşuluk ve toplu ortak yaşam kültürünün oluşması, güvenlik, temizlik, bahçe ve asansör bakımı ile diğer tüm iş ve işlemlere yönelik hizmet veriyor. Boğaziçi Yönetim Genel Müdürü İlhan Aydın Kartal, "Şu an itibarıyla Kilis, Edirne, Trabzon ve Adana da dahil yaklaşık 34 ilde, 500 bine yakın insanın yaşadığı 110 bine yakın konuta 2 bin 500 çalışanımızla hizmet etmekteyiz." dedi.

Kartal, her biri farklı bir bölgeden gelmiş insanların bir araya geldiği sitelerde birlikte yaşama kültürünü geliştirmek için tanışma günleri, siteler arası spor müsabakaları, ev hanımlarına yönelik yemek yarışmaları, sağlık ve eğitim amaçlı kültürel faaliyetler, doğa yürüyüşleri gibi bir dizi etkinlik yaptıklarını, bu etkinliklerin şehir kültüründe yok olmak üzere olan komşuluk ilişkisinin gelişmesine de katkı sağladığını söyledi.

Yaptıkları işin bir okulu olmadığını, Boğaziçi Yönetim AŞ olarak toplu yapı yöneticiliğinin de okulu olduklarını ve yöneticilerin tamamını kendi bünyelerinde yetiştirdiklerini belirten Kartal, çalışanlarına diksiyon, iletişim, çevre bilinci, ikna, öfke yönetimi, Kat Mülkiyeti Kanunu, iş sağlığı gibi konularda yılın 5-6 ayı düzenli eğitim aldırarak hizmet verdiklerini anlattı. Genel Müdür, hizmette sağladıkları avantajlara ilişkin ise şu bilgileri verdi: "Bizim sağladığımız en büyük avantaj, ortak gider aidatlarının çok daha ekonomik olması. Bunu merkezî ısıtma sistemlerinde yanma sürelerini hava sıcaklığına uygun olarak ayarlayarak, site için ve çevre aydınlatmada tasarruflu ampul ve diğer yenilikleri devreye koyarak, bir kapıcının birkaç siteye bakmasını sağlayarak, yeşil alanların bakımını daha ekonomik yaptırarak, temizlik malzemelerini tek elden satın alarak iskonto yaptırmak yoluyla sağlıyoruz." Kartal, İstanbul''da henüz tek başına apartmanlara hizmet verecek düzeyde olmadıklarını, ancak en az 2-3 blokluk sitelere hizmet vermeye başladıklarını anlattı. İstanbul''daki sitelerde 1997''lerde yaşadıkları sorunları 2010''larda Anadolu''daki şehirlerde yaşadıklarına işaret eden Kartal, "Gecekondudan gelen vatandaş doğalgazlı binaya geldiği halde kömürünü de getiriyor. Ya da orada koyun keçi besliyor, onları apartmanına getirmek istiyor."diye konuştu.

Takip
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.