Haberler

Ege-Koop''a tam not

Tarih: 21 Ocak 2011 Kaynak: Yeni Asır Yazan: Kadir Kemaloğlu
Bayraklı''daki 25. Yıl Konutları''nı özel bir ekiple ziyaret eden İzmir Bayındırılık ve İskan Müdürü Gökarslan Ege-Koop Genel Başkanı Aslan''ı yapı denetim konusunda gösterdikleri hassasiyet nedeniyle tebrik etti.

Ege-Koop''un 395 konutluk 25. Yıl Konutları''nın inşaat kalitesi, Bayındırlık İl Müdürü Mehmet Gökarslan başkanlığındaki özel ekip tarafından denetlendi. Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, ekonomik krizin yaşandığı bir dönemde, inşaat sektöründe rekora imza atarak 12 ay içerisinde 12 milyon TL''lik yatırım ve hak ediş yaptıklarını belirtti. Aslan ayrıca yapı denetim konusunda da ortaklar da dahil olmak üzere kamuoyu ve her türlü kurumun denetimine açık olduklarının altını çizdi.

GÜVENLİ YAPILANMA
Ege-Koop''un temellerini Aralık 2009''da attığı, Bayraklı Onur Mahallesi''ndeki Ege-Koop 25. Yıl Konutları''nı Kooperatifler ve Yapı Denetimden Sorumlu şube müdürlerinden oluşan özel bir ekiple ziyaret eden Gökarslan, Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan''ı yapı denetim konusunda gösterdikleri hassasiyet nedeniyle tebrik etti, beton ve demir imalatlarının kalitesinin standartlara uygun olduğu ve numuneler üzerinde yapılacak incelemelerden sonra daha net sonuçlar elde edileceğini söyledi.

Denetimlerin yalnızca inşaatlarla sınırlı kalmaması gerektiğini de ifade eden Hüseyin Aslan, güvenli bir yapılanma için yapı denetim firmalarının da denetlenmesi gerektiğini söyledi, kooperatiflerin Ocak-Haziran sonuna kadar genel kurullara gitmeleri gerektiğine dikkat çekti. Aslan, "Bizim için kalite oldukça önemli. İnşaatlarımızda yapı denetim firmaları dışında mühendis ve mimarlarımız da her türlü denetimi yapıyor. Şu an 7 yüklenici firmayla çalışıyoruz. Eğer yapılan inşaatların kalitesinden memnun kalmazsak, yıkıp yeniden yaparız. İzmir depreminden sonra kamuoyuna, ''Denetim firmaları da denetlensin'' diye çağrıda bulunmuştum. Çağrımız cevapsız kalmadı ve Bayındırılık Müdürlüğü tarafından denetleme başladı" dedi. Daha önce Sanayi ve Ticaret Bakanlığı''nın yürüttüğü yapı denetim görevinin, Bayındırılık ve İskan Bakanlığı''na geçtiğini hatırlatan Mehmet Gökarslan, İzmir Bayındırılık ve İskan Müdürlüğü olarak her zaman vatandaşın yanında olduklarını söyledi. Gökarslan, bilhassa yapı denetiminin daha sıkı denetlenmesi gerektiğine dikkat çekti. Bu konuda vatandaştan gelebilecek her türlü talebi değerlendireceklerinin de altını çizen Gökarslan, İzmir''de sağlam yapılanmayla ilgili her türlü göreve de hazır olduklarını söyledi.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.