Haberler

Geri dönüşüm üssü Uşak teşvik istiyor

Tarih: 28 Ocak 2011 Kaynak: Yeni Asır Yazan: Ali Araslı
Türkiye'nin geri dönüşüm üssü olan, ekonomiye ve doğaya olumlu katkılar sağlayan Uşak, çevre teşviği istiyor. Türkiye'nin dört bir yanından gönderilen atıkları ekonomiye kazandırırken, çevre yarasının sarılmasına da destek veren Uşaklı geri dönüşüm sanayicileri, sektörde bazı indirim ve kolaylıklardan yararlanmak istediklerini söyledi. AK Parti Uşak Milletvekili Nuri Uslu, sanayicinin bu isteğini TBMM'de gündeme getireceğini belirtti.

MECLİSE SUNACAK
Atıkların ekonomiye yeniden kazandırılması, Uşak'ta sektör haline geldi. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere Türkiye'nin birçok kentinden kamyonlarla gelen atıklar, ekonomiye yeniden kazandırıldı. Her gün 60 kamyon pet şişe, elyaf ve kauçuk işlendi. Tekstil hammaddesi, futbol sahası ve yollara dönüşen atıklar, çevreyi de büyük bir sorundan kurtardı. Atıklar ekonomiye kazandırılırken, devlet bertaraf derdinden de büyük ölçüde kurtuldu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a da bu konuyla ilgili mektup yazan sanayiciye AK Parti Milletvekili Nuri Uslu'dan destek mesajı geldi. Konuyu TBMM'de gündeme getireceğini ve çevreyi koruyan sanayiciye teşvik isteyeceğini ifade eden Uslu, "Geri dönüşüm sektörü çağımız için çok önemli. Sanayici sıfır değeri olan malzemeleri ekonomiye kazandırıyor. Sektöre teşvik için çalışmalarımız var. İlgili bakanlıklara konuyu ilettik. Ayrıca TBMM'de geri dönüşüm sektörünü gündeme getireceğiz" diye konuştu.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.