Haberler

Boris Johnson MIPIM''den Övgü Topladı

Tarih: 10 Mart 2011 Kaynak: MIPIM Çeviren: Bahar Bayhan
Londra Belediye Başkanı Boris Johnson, Londra yenileme programı için duyduğu coşkuyu anlattığı MIPIM''de başarılı bir açılış konuşması gerçekleştirdi.

Londra''nın gelişiminde kilit bir rol oynayan Johnson kent iyileşme vizyonu ortaya koyuyor ve bu vizyonu gerçekleştirecek, fon sağlayacak stratejiler ve politikalar geliştiriyor.

Londra''nın daha iyi bir kente dönüşmesinde temel aktör olan Başkan, kent içinde ve kent çevresinde insanlar için ulaşımı kolaylaştırmak, açık alanları daha temiz ve yeşil ortamlara dönüştürmek, konut edinme ve sağlık hizmetsizliklerini ortadan kaldırmak, genç Londralılara daha iyi bir gelecek oluşturmak ve Londra''yı hem kendi içinde hem de yurt dışında birinci sıraya getirmek için çalışıyor.

Londra''nın gelişimi için kendi çizgisindeki pekçok insan ve organizasyonla çalışarak ciddi yatırımlarda bulunan Johnson, Londra''nın gelişimi için çalışan kalıcı bir kuruluş olan GLA tarafından destekleniyor.

Açılış konuşmasında MIPIM''de bulunmaktan gurur duyduğunu belirten Başkan, "Bugünlerde gazete okuyorsanız hakkımızda olağanüstü şeyler yazdıklarını görürsünüz. Geçen hafta De Telegraaf''da bir rapor okudum. Dünya çapındaki megakentler üzerine yapılmış bir çalışma. 2025 yılına dek gerçekleşecek büyümeyi belirlemişler. Bu kentlerin arasında Chicago, Mumbai, Sao Paulo, Mexico City, Moskova, Dubai, Buenos Aires, Tokyo, New York ve 2025''te en büyük gelişme kaydedecek kent olarak niteledikleri Londra bulunuyor. Dili ve genç bir nüfusu olan, sürekli gelişen bir kent olarak diğer Avrupa kentlerine benzemiyoruz. 656 m²''lik yeşil alanla büyüyen Londra''da, kent merkezi ile banliyölerin en iyi biçimde entegre edildiği bir sistemimiz var" dedi. Geçmişte yoksulluğu ile bilinen bugün olimpiyat kentinden faydalanarak bir fırsat alanına dönüşen Doğu İngiltere bölgesindeki proje dahil birçok projeden bahseden Johnson, MIPIM''e getitdiği Fırsat Alanlarını Planlama Sistemi adlı rehberin Londra gelişimini takip etmek isteyenler için pek çok bilgi içerdiğini belirtti.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.