Haberler

Ağcagüney beldesi hergün biraz daha çöküyor!

Tarih: 5 Nisan 2011 Kaynak: Türkiye


Samsun''un Çarşamba ilçesine bağlı Ağcagüney beldesinde meydana gelen ani toprak çöküntülerinden evler yıkılmaya başladı. Ani çöküntülerin sebebi bulanamazken, araştırılmalar hızlandırıldı.

Samsun''un Çarşamba ilçesine bağlı Ağcagüney beldesinde meydana gelen ani toprak çöküntülerinden evler yıkılmaya başladı.
Çarşamba ilçesi Ağcagüney beldesi Mevlana Mahallesi''nde başlayarak, belde merkezine kadar uzanan alanda tek şerit halinde meydana gelen ani çöküntüler, belde sakinlerini korkutmaya devam ediyor. Ani çöküntülerin sebebi bulanamazken, araştırılmalar hızlandırıldı. Toprak çökmesinin nedenlerini araştırmak için geçen hafta beldeye Doğal Afet ve Karayolları ekipleri gelerek ilk incelemelerini ve numuneler alarak Ankara''ya gönderdikleri ve sonucun merakla beklendiği öğrenildi.

Çöküntüler esnasında adeta deprem olmuş gibi evinin yarısı çöken ve boşaltmak zorunda kalan Mevlana Mahallesi sakinlerinden Nurettin Köz, "Ağcagüney''de en hasarlı evlerden biri benim evim. Uzun zamandır çatlaktı, fakat çöküntüler bir anda artı ve evi ortadan ikiye ayrılarak kullanılamaz hale geldi. Bazı komşularımız yeni yaptıkları evlere dahi taşınamadılar. Bu çöküntünün neden kaynaklandığını öğrenilmesini ve kesin çöz üme kavuşturulmasını istiyoruz" dedi.

Belde sakinlerinden Sıhhiye Kamil Aydın ise, "Oturduğum evin çevresi tamamen çöktü. Yeni yapılan evimiz de aynı şekilde günden güne çöküyor. Oğlumun evi ise ç atladı. Evin bahçesinden araba zor geçiyor. Bir an önce bu duruma bir çözüm bulunmasını, kesin çözüme ulaşmasını istiyoruz" diye konuştu.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.