Haberler

Metrobüs en iyi toplu taşıma modeli seçildi

Tarih: 18 Nisan 2011 Kaynak: Hürriyet
İstanbul Büyükşehir Belediyesi''ne bağlı İETT, Metrobüs projesiyle "Toplu Taşımaya Yönlendiren En İyi Toplu Ulaşım Modeli" olması nedeniyle Uluslararası Toplu Taşıma Birliği (UITP) tarafından ödüllendirildi.

Uluslararası Toplu Taşıma Birliği (UITP) tarafından Dubai''de düzenlenen 59.Dünya Toplu Taşıma Kongresi''nde, Metrobüs projesi ile toplu taşımanın özendirilmesi ve artırılmasına yaptığı katkı nedeniyle İETT''ye bölgesel alanda Modal Shift (Toplu Taşımaya Yönlendiren En İyi Toplu Ulaşım Modeli) ile ödülü verildi.

43 ÜLKEDEN 155 PROJE YARIŞTI
43 ülkeden 155 projenin katıldığı yarışmayı Metrobüs projesiyle kazanan İETT''nin ödülü, UITP Genel Sekreteri Hans Rat tarafından İETT İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Hayri Baraçlı''ya takdim edildi. Ödül törenine birçok ülkeden toplu taşıma otoritelerinin üst düzey yöneticileri katılarak Metrobüs projesi dolayısıyla İETT''yi tebrik etti. Ödül töreninde bir konuşma yapan UITP Genel Sekreteri Hans Rat, UITP''nin 2025 yılına kadar toplu taşıma kullanımının iki katına çıkarılmasını hedeflediğini, ancak İstanbul''da şimdiden bunun gerçekleştirilmiş olmasının da gurur verici olduğunu ifade etti.

Kongre''de ayrıca Hayri Baraçlı, "Hızla büyüyen bir ekonomide toplu taşımacılığın rolü" konulu çalıştayda Metrobüs projesini, projenin İstanbul halkına kazandırdıklarını ve çevreye olan katkılarını anlattı. Dr. Baraçlı, ayrıca İETT''nin bilgi teknolojisi uygulamaları kapsamında İstanbul''da uygulanan bilet entegrasyon sisteminin hayata geçirildiğini ve tüm toplu taşıma araçlarında bu sistemin kullanıldığını ifade etti.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.