Haberler

CHP, hangi yüzle 2B''den bahsediyor

Tarih: 18 Nisan 2011 Kaynak: Yeni Şafak
Bir takım talimatlarla liste değişikliğine gidenlere milletin seçimde net mesaj vereceğini belirten Bağış, CHP''ye yüklendi: Bugüne kadar 2B yasasını AYM''ye götürenler hangi yüzle 2B''den bahsediyor?

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, ''Bu millet, 12 Haziran''da kendi derdiyle dertlenmeyip, statükocuların paravanı haline gelmiş, listeler açıklanmış hala bir takım merkezlerden gelen talimatlarla liste değişikliklerine gidenlere çok açık, net mesaj verecek'' dedi. Bağış, partisinin Sancaktepe İlçe Başkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi''nin açılışında yaptığı konuşmada, hedeflerinin 2023 yılı olduğunu belirtti. ''Rakiplerimiz hesaplaşırken, biz milletimizle helalleşip, yepyeni bir sayfa açıp, yepyeni bir çığır açıp, ''Türkiye''yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getireceğiz'' diyoruz'' diye konuşan Bağış, AK Parti''nin her 2 yılda bir halktan güvenoyu aldığını dile getirdi.

Egemen Bağış, partililere hitaben ''Belki de Cumhuriyet tarihinin en kritik seçimine doğru gidiyoruz. Bir büyük kaya parçasını adeta bir dağın yamacından yavaş yavaş emin adımlarla zirveye doğru çıkaran sizlerle, 12 Haziran 2011''de o kaya parçasını dağın zirvesine hep birlikte yerleştireceğiz'' dedi.

SİYASETE KALİTE GELECEK SANDIK

Anamuhalefetin son dönemde ''yenilik ve değişiklik'' dediğini de ifade eden Bağış, ''Biz de zannettik ki siyasete kalite gelecek. ''Değişim'' dedikleri, meğerse hijyen politikası çıktı. Utanmadan genelge yayınlamışlar teşkilatlarına, ''milletin önünde, milletin elini sıktıktan sonra elinizi kolonyalı mendille silmeyin'' diye. Bu millet, sizden çok daha temiz, çok daha hijyen, siz kimden korkuyorsunuz?'' dedi. Bağış, Anamuhalefet partisinin 2B arazileriyle ilgili açıklamalarını da anımsatarak, ''Bugüne kadar 2B yasasını Anayasa Mahkemesine götürenler, hangi yüzle bu millete 2B''den bahsediyorlar'' şeklinde konuştu. Anamuhalefet partisini eleştiren Bağış, ''Bu millet, 12 Haziran''da kendi derdiyle dertlenmeyip, statükocuların paravanı haline gelmiş, listeler açıklanmış hala bir takım merkezlerden gelen talimatlarla liste değişikliklerine gidenlere çok açık, net mesaj verecek'' dedi.

YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.