Haberler

Öğrenciler İstanbul''u Sapphire''den İzleyecek

Tarih: 25 Nisan 2011
Avrupa ve Türkiye''nin en yüksek binası, öğrencilerin İstanbul''u izleyerek öğrenmelerine aracılık edecek. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sapphire işbirliğiyle düzenlenen ‘İstanbul''u Seyrediyorum'' projesi kapsamında, 160 okuldan 3 bin 200 öğrenci ‘Sapphire Seyir Terası''nı ücretsiz gezecek.

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi ve İstanbul Sapphire işbirliği ile "İstanbul''u Seyrediyorum" projesi hayat buluyor. Proje kapsamında İstanbul''un tüm ilçelerinden toplam 3 bin 200 öğrenci "İstanbul Sapphire Seyir Terası" ve "Skyride 4D İstanbul" aracılığıyla İstanbul''u seyrederek tanıma fırsatı bulacak.

"İstanbul''u Seyrediyorum" projesine ilişkin protokol İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız ve Kiler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler''in katıldığı bir törenle imzalandı. Törende İstanbul''un farklı ilçelerinde eğitimlerine devam eden 50 öğrenci de hazır bulundu.

İstanbul''un tüm ilçelerinden 160 okulu kapsayan protokol gereği, 3 bin 200 öğrenci İstanbul Sapphire Seyir Terası''na gelerek Türkiye ve Avrupa''nın en yüksek binasından İstanbul''u seyretme ve 4 boyutlu simulasyon sayesinde yakından tanıma fırsatı bulacak.

İmza töreninde bir konuşma yapan Dr. Muammer Yıldız "İki kıtaya yayılan, zengin tarihi ve kültürel değerleri ile dünyanın sayılı kentleri arasında yer alan İstanbul''un böyle bir yapıya kavuşmuş olması bizim için mutluluk verici. Bu işbirliği ile çocuklarımıza İstanbul''u anlatırken kendilerini buraya getirerek, Avrupa''nın en yüksek noktasından görmelerine imkan verecek. Ayrıca 4 boyutlu simulasyon sayesinde çocuklarımız 10 dakika gibi kısa bir sürede Kız Kulesi''nden Sultanahmaet''e, Topkapı Sarayı''ndan Galata Kulesi''ne kadar pekçok tarihi eseri de yakından görme ve tanıma fırsatı bulacaklar" diye konuştu.

Kiler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler ise "Sapphire Seyir Terası, İstanbul için önemli noktalardan bir tanesi. Yurtiçi ve yurtdışından gelen ziyaretçilerin İstanbul''un tüm güzelliklerini aynı anda görebildiği bu noktayı Milli Eğitim Müdürlüğümüz''ün hizmetine açmaktan ve çocuklarımızın geleceğine katkıda bulunmaktan dolayı büyük bir onur ve mutluluk duyuyorum" dedi.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.