Haberler

TOKİ''ye Gana''dan davet var

Tarih: 13 Mayıs 2011 Kaynak: NTVMSNBC Emlak
Gana Su Kaynakları, Bayındırlık ve İskan Bakanı, TOKİ''yi ülkesinde konut yapımına davet etti: "Gana''da çok iyi bir konut piyasası, konut için çok yoğun bir talep var. Çok yüksek fiyatlara konut alabilecek Ganalılar var. Sizi ve özel sektörünüzü Gana''ya davet ediyoruz. Deneyimlerinizi bizimle paylaşmanızı istiyorum."

Gana Su Kaynakları, Bayındırlık ve İskan Bakanı Ablan S. K. Bagbinar, dün beraberindeki heyet ile TOKİ Başkan Vekili Ahmet Haluk Karabel''i ziyaret etti, ayrıca TOKİ''nin bazı projelerini gezerek bilgi aldı.

TOKİ projelerinden çok etkilendiğini belirten Bagbin, özellikle idarenin hem çok yoksul insanlara hem de gelir düzeyi yüksek insanlara da konut yapmasının çok anlamlı olduğunu ifade etti.

Bagbin, ''''TOKİ''nin, çok fakir insanlardan çok zengin insanlara kadar geniş bir kapsama alanı var. Projelerinde kendi finansmanını kullanması da çok etkileyici. En çok etkilendiğimiz projeler, engelsiz yaşam merkezleri ve afet konutları. TOKİ projeleri, sosyal istikrara, barışa, refaha katkı suan projeler'''' değerlendirmesinde bulundu.

"ÇOK YÜKSEK FİYATLARA KONUT ALABİLECEK GANALILAR VAR"
TOKİ''yi ve Türk inşaat sektörünü ülkesine davet eden Bagbin, ''''Gana''da çok iyi bir konut piyasası, konut için çok yoğun bir talep var. Çok yüksek fiyatlara konut alabilecek Ganalılar var. Sizi ve özel sektörünüzü Gana''ya davet ediyoruz. Deneyimlerinizi bizimle paylaşmanızı istiyorum'''' dedi.

YENİ EVLENECEKLER İÇİN KONUT YAPILACAK
TOKİ Başkan Vekili Ahmet Haluk Karabel de TOKİ''nin çalışmaları hakkında bilgi verirken, devlete ait atıl ve sorunlu arazileri değerlendirerek hazineye yük olmadan 500 bin konut rakamına ulaştıklarını, Cumhuriyet''in 100. yılı için de ikinci 500 bin konut rakamını hedeflediklerini kaydetti.

Karabel, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''ın talimatlarıyla yeni dönemde aile kurumunu desteklemek amacıyla yeni evlilerin ev sahibi olması doğrultusunda projeler üreteceklerini vurguladı.

ŞARTLAR OLUMLU OLURSA KABUL EDECEKLER
Ganalı Bakan''ın davetini de değerlendiren Haluk Karabel, şartların olumlu olması durumunda bu davete pozitif cevap vereceklerini kaydetti:

''''Projelerimiz dünyanın birçok ülkesinden daha fazla sağlamlığa sahip. Endonezya''da, Sri Lanka''da yaklaşık 2 bin konut yaptık. Son sel felaketinden sonra Türkiye Cumhuriyeti''nin yardımı kapsamında Pakistan''da 4 bin 620 konut yapımı için ihaleleri tamamladık ve inşaatlarına başlandı. Bu, halktan toplanan bağışlarla yapılıyor.''''

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.