Haberler

İtalya''da taksiler Türkiye''yi tanıtacak

Tarih: 26 Mayıs 2011 Kaynak: Sabah
İtalya''nın önemli turizm merkezlerinden Floransa ve Bologna''da taksi giydirme uygulaması başlattı. Ve 55 taksi Türkiye görseli ile süslendi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İtalya''nın önemli turizm merkezlerinden Floransa ve Bologna''da taksi giydirme uygulaması başlattı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı''ndan yapılan yazılı açıklamaya göre; İtalya''nın en çok turist çeken şehirlerinden Floransa ve Bologna''da 55 taksi Türkiye görseli ile süslendi. ''Hiç Bitmeyen Masal'' sloganı kullanılın projede; görsellerde Türkiye logosu, Kız Kulesi-İstanbul silueti ve Türkiye sloganı yer alıyor. Ayrıca, THY ve goturkey.com logosu ile Tanıtma Müşavirliği''nin de web sitesi adresleri yer alacak.

İSVİÇRE''NİN WIMBLEDON''UNDA TÜRKİYE REKLAMI
Ayrıca, İsviçre''nin Wimbledon''ı olarak kabul edilen ''Swiss Open Gstaad'' Tenis Turnuvası''nda 9 gün süreyle Türkiye tanıtımı yapılacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, uluslararası tanıtım faaliyetleri çerçevesinde hazırladığı reklam kampanyası ile 60 bin turnuva seyircisi, 20 bin şehir sakini ve turist olmak üzere toplam 80 bin kişiye Türkiye tanıtımı yapacak. İsviçre''nin en büyük açık hava tenis turnuvası olarak düzenlenen ve Temmuz ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan organizasyonda, Türkiye logosu da dünyaca tanınmış sponsorlar arasında yer alacak.

Türkiye tanıtım filmi, turnuva alanı ve şehir içinde toplam 41 ekranda her yarım saatte bir dönecek, aynı zamanda yerel televizyon kanalları, otel lobilerindeki ekranlar ve otel odalarındaki televizyonlarda da organizasyon süresince yayınlanacak. Bakanlık, ayrıca, turnuva alanında bulunan tüm telefon ve bilgisayarlara da bluetooth bağlantısı ile Türkiye reklam filmini yükleyecek.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.