Haberler

Oikodomos Workshop Proksimite Başarıyla Tamamlandı

Tarih: 27 Mayıs 2011


Doğu Akdeniz Üniversitesi tarafından İstanbul''a getirilen bu uluslarası çalışma Dr. Beril Özmen Mayer, Dr. Kris Sheerlinck ve Oikodomos Proje Lideri Prof.Dr. Leandro Madrazo''nun koordinatörlüğüyle düzenlendi.

Fransa, Slovakya, İspanya, İsviçre, Kuzey Kıbrıs''tan katılan Oikodomos Partner Mimarlık ve Planlama Bölümleri akademisyenlerinin senkronize bir anlayışla çalıştığı ortak eğitim programının bir parçası olarak ‘Konut Eğitimi''ne odaklanan bu çalışma, Bologna ölçütleriyle desteklenerek bir Sanal Kampüs ortamı üzerinden yürütüldü.

2009- 2010 akademik yılında sanal ortamda yapılan çalışmalar, İstanbul''da seçilen tarihi Göksu Mahallesi''nde tartışılması ile bu çok-ortamlı araştırmaya farklı bir boyut katan Workshop, partner okullardan 14 öğretim üyesi ve 45 uluslarası öğrencinin katılımıyla başarılı bir şekilde tamamlandı.

DAÜ ve İTÜ ‘Konut eğitim ve araştırma merkezlerinin iş birliğiyle Taşkışla''da yapılan atölye çalışmasına katkı koyanlar arasında eski İTÜ Rektörü ve HREC Başkanı Prof.Dr. Gülsün Sağlamer, İTÜ Rektör Yardımcısı ve HREC Başkan yardımcısı Prof.Dr. Ahsen Özsoy, İTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Orhan Hacıhasanoğlu, HERA Merkez Başkanı Doç.Dr. Turkan Ulusu Uraz, Ramon LLull Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi''nden Oikodomos Proje Lideri Prof.Dr. Leandro Madrazo, DAÜ öğretim üyesi ve HERA Merkez Başkan Yardımcısı Doç.Dr. Hıfsiye Pulhan, İTÜ Mimarlık Fakültesi öğretim üyeleri Prof.Dr. Yurdanur Dülgeroğlu Yüksel, Y.Doç.Dr. Fatma Erkök, Y.Doç.Dr. Elmira Gür, Öğr.Gör.Dr. Yasemin Alkışer ve HREC Merkez sorumlusu Dr. Meltem Baslo bulundu.

Oikodomos Sanal Kampus Araştırma Projesi ile ilgilenenler için detaylı bilgiye ulaşmak için:
www.oikodomos.org
project-oikodomos.blogspot.com
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.