Haberler

"Kanalİstanbul ihtiyaç"

Tarih: 1 Haziran 2011 Kaynak: Sabah Yazan: Pınar Çelik
Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, İstanbul''un yeni projelere ihtiyaç duyduğunu, Kanalistanbul''un bu yüzden şehir için önemli olduğunu söyledi.

Finansbank''ı sattıktan sonra yola Fibabank ile devam eden Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, İstanbul''un yeni projelere ihtiyacı olduğunu söyledi. Bu yüzden Kanalistanbul projesinin şehir için önemli olduğuna dikkat çeken Özyeğin, "Aslında İstanbul''da bir sürü Venedik var ama önemli olan ulaşımın sağlanması. Bu gerçekleşirse çok güzel bir proje olur. Yeni projeler üretilmesinin gerekliliğine inanıyorum. İstanbul''da da depremden korunmak için kentin çevresinde projeler hayata geçirilmeli. Zaten mimarlık artık gelişti, insanları taşımak da zor değil" diye konuştu.

3. BÜYÜK GRUP OLUYORUZ
Özyeğin "Perakendede toplam mağaza sayımız yıl sonunda 120 olacak. Türkiye, Rusya ve Ukrayna''yı da sayarsak, perakendede 3. büyük grup oluyoruz" dedi. Özyeğin, birkaç marka daha getireceklerini, GAP''i ise Ukrayna''ya götürmeye hazırlandıklarını söyledi.

Çekmeköy''e konut yapacak
Çekmeköy Nişantepe mevkiinde bir konut projesine başlayacaklarını anlatan Hüsnü Özyeğin, "İnşaatçı değil gayrimenkul geliştirmecisiyiz. Alemdağ eğitim merkezi olarak gelişiyor. Sadece bizim üniversitemiz değil, İstanbul Erkek Lisesi orada faaliyete geçti. Üsküdar Amerikan Koleji de bölgede arsa aldı. Yakında inşaata başlayacak. Büyük bir proje olacak. Şimdilik çevreyi tanıyoruz. 350-400 dönüm araziye 300-400 konutluk bir projeye başlıyoruz. Lüks olmayacak. Öğrenciler için de yurt yapıyoruz" diye konuştu.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.