Haberler

Çanakkale ‘Yeni İstanbul'' olmalı

Tarih: 6 Haziran 2011 Kaynak: Türkiye
Erdoğan Bayraktar, TOKİ yıllarını anlattığı kitapta, önerilerine de yer verdi. Bayraktar, "Çanakkale yeni İstanbul olarak planlanmalı, tüp veya köprü geçişi sağlanmalı" dedi.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) eski Başkanı Erdoğan Bayraktar, "TOKİ ve Şehirlerin Dönüşümü" adlı yeni bir kitap yazdı. TOKİ''nin 2003-2010 dönemi uygulamalarını anlattığı kitabında önerilere de yer veren Bayraktar, TOKİ''nin planlı kentleşme kapsamındaki uygulamaları hakkında bilgi verdikten sonra İstanbul ve Marmara''ya özel bir bölüm ayırdı. İstanbul''da deprem çalışmalarının özel bir fırsat olarak değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Bayraktar, "Kentleşmede Yeni Yaklaşımlar, Gelecek Stratejileri, Öncelikli Konular" bölümünde ise önerilerine yer verdi. Çanakkale''nin "Yeni İstanbul" olarak planlanması ve Çanakkale Boğazında tüp veya köprü geçişi sağlanması gerektiği görüşünü savunan Bayraktar, İstanbul gibi megapol kentlerin etrafına, Yalova ve Balıkesir gibi cazibe merkezleri oluşturulmasını, kentsel ölçekte markalaşma stratejileri belirlenmesini tavsiye ediyor. Erdoğan Bayraktar, kitabının "son söz" bölümünde, "bir dünya markası" haline gelen TOKİ''de "geceli gündüzlü bir takım oyuncusu gibi çalıştıklarını" belirtirken, "Şantiyeler evimiz, açılışlar, konut teslim törenleri düğünümüz bayramımız oldu" ifadesine yer verdi.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.