Haberler

İYTE Mimarlık Bölümü''nde 2010-2011 Bahar Dönemi Tasarım Stüdyosu Finalleri Jürilerle Tamamlandı

Tarih: 6 Haziran 2011
2010 - 2011 öğretim yılı bahar döneminin tamamlanmasıyla birlikte, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Mimarlık Bölümü''nde Tasarım Stüdyosu finalleri geniş katılımlı jürilerle gerçekleştirildi.

1. sınıf jürisiProje yürütücüleri olarak Doç. Dr. Emre İlal, Yrd. Doç. Dr. Şeniz Çıkış, Yrd. Doç. Dr. Ela Çil, Yrd. Doç. Dr. Zeynep Aktüre, Öğr. Gör. Dr. Sema Doğan ve Öğr. Gör. Dr. Tonguç Akış ile Araştırma Görevlileri Dr. Feral Geçer, Özgü Özkan, Sinem Demirel, Özlem Taşkın Erten, Evren Ülkeryıldız, Pınar Kılıç, Ece Ceren Önder, Yelda Mert, Emel Karakaya, Ayşe Nur Şenel ve İpek Ek''in yer aldığı AR 102 Mimari Tasarıma Giriş Stüdyosu final jürisi, 31 Mayıs Salı ve 1 Haziran Çarşamba günlerinde gerçekleştirildi. Öğrenciler, arazisi seçmeli olarak Urla Merkez, Urla İskele veya Urla Kalabak''da yer alan "Savunma Sanatları Merkezi" konulu tasarımlarını, Doç. Dr. Güven İncirlioğlu (İEÜ) ve Öğr. Gör. Dr. Deniz Güner''in (DEÜ) de davetli olduğu jürilerde sunma fırsatı buldular.

2. sınıf jürisi2. sınıf öğrencileri ise, "Ödemiş Birgi''de İpek Üretim ve Tasarım Merkezi" konulu projelerini jüri karşısında savundular. Proje yürütücüleri olarak Doç. Dr. Serdar Kale, Yrd. Doç. Dr. Fehmi Doğan, Yrd. Doç. Dr. Erdem Erten, Öğr. Gör. Mimar Erbil Coşkuner ve Öğr. Gör. Mimar Hüseyin Egeli ile Araştırma Görevlileri Berna Yaylalı Yıldız ve Ebru Bingöl''ün yer aldığı AR 202 Mimari Tasarım stüdyosu final jürisi, 31 Mayıs Salı ve 1 Haziran Çarşamba günlerinde gerçekleştirildi. Öğr. Gör. Dr. Erdal Uzunoğlu (DEÜ), Öğr. Gör. Dr. Bilgen Boyacıoğlu (GÜ), Mimar Salih Zeki Pekin, Mimar Aydın Özay, Mimar Ahmet İğdirligil ve Mimar Eren Başbuğ ve çok sayıda fakülte öğretim elemanı final jürisinde yer alan misafir üyeler arasındaydı.

3. sınıf jürisiProje yürütücüleri olarak Doç. Dr. Türkan Özbalta, Yrd. Doç. Dr. Tahsin Başaran (Makine Mühendisi), Yrd. Doç. Dr. Cemalettin Dönmez (İnşaat Mühendisi), Öğr. Gör. Virginia Couch, Öğr. Gör. Selin Öğütçü, Öğr. Gör. Kamal Eldin Mohamed, Öğr. Gör. Sedef Tunçağ ile Araştırma Görevlileri İlknur Erlalelitepe ve Yusuf Yıldız''ın yer aldığı AR 302 Mimari Tasarım dersi final jürisi, 1-2 Haziran günlerinde gerçekleştirildi. Eski Konak Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ, Yrd. Doç. Dr. Seçkin Kutucu (YÜ), Öğr. Gör. Dr. Deniz Güner (DEÜ) ve Konak Belediyesinden çeşitli üyelerin de davetli olarak katıldığı jürilerde öğrenciler, Bayraklı''da gerçekleştirilecek "Modern Sanat Müzesi " konulu projelerini sundular.

4. sınıf jürisiProje arazisi Alsancak''da yer alan AR 402 Mimari Tasarım Stüdyosu final jürisi ise, 2-3 Haziran günlerinde gerçekleştirildi. Proje yürütücüleri olarak Yrd. Doç. Dr. Ebru Yılmaz, Yrd. Doç. Dr. Ufuk Ersoy ve Öğr. Gör. Dr. Ülkü İnceköse ile Araştırma Görevlisi Aysu Püskülcü Aydın''ın yer aldığı stüdyonun bitirme jürisine, Öğr. Gör. Dr. Erdal Uzunoğlu (DEÜ), Ar. Gör. Dr. Deniz Dokgöz (DEÜ) ve Y. Mimar Orhan Ersan ile fakülte öğretim elemanları da misafir üye olarak katıldılar.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.