Haberler

Gürsoy, Kıraç ve Turkcell''den Beyoğlu''nda ortak restorasyon

Tarih: 8 Şubat 2006 Kaynak: Sabah Yazan: Menekşe Ataselim
Ergun Gürsoy, İnan Kıraç ve Turkcell el ele vererek Beyoğlu''ndaki İşçi Partisi binasının ön cephesini restore ettirdi. Restorasyon çalışmasının maliyeti 50 bin YTL oldu.

İstanbul Beyoğlu''nda bulunan İşçi Partisi''nin binası Galatasaray Spor Kulubü İkinci Başkanı Ergun Gürsoy, Galatasaray Vakfı Başkanı İnan Kıraç ve Turkcell tarafından restore edildi. Dış cephesi restore edilmemiş tek bina olan İşçi Partisi Genel Merkez binası restore edilerek tarihi dokusu korunmuş oldu ve böylece bölgenin eski günlerine kavuşması sağlandı. Restorasyon çalışmalarına iki ay önce başlanan binanın dış cephesi 50 bin YTL''yi aşan bir bedelle yenilendi. Binanın İşçi Partisi''nin kullanımında olması dolayısıyla Ergun Gürsoykonuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: "İnan Kıraç ve Turkcell, caddenin güzelleştirilmesine ve yenilenmesine katkıda bulunmak adına böyle bir çalışma yapıyordu. Ben de onlara katıldım. Buradaki amaç yalnızca caddenin görselliğine dayalıdır. İşçi Partisi''nin imkânları dar olduğu için yardımcı olduk. Olayın boyutu budur." Gürsoy, yenileme çalışmalarının binanın yalnızca TRT tarafına bakan cephesini kapsadığını belirtti ve "Biz camı çerçeveyi düzelttik. İç kısmı da onları ilgilendirir artık" dedi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.