Haberler

Mavişehir Trafiği Rahatlıyor

Tarih: 10 Mart 2006 Kaynak: İzmir Büyükşehir Belediyesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Mavişehir ve çevresinde trafiği rahatlatacak yeni bir düzenleme çalışması başlatıyor. Hazırlanan proje çerçevesinde özellikle Ege Park çevresinde gerçekleştirilecek düzenleme ile trafik karmaşası bitirilecek. Ayrıca, Mavişehir ve Dudayev Bulvarı arasında açılacak yeni bir bağlantı yolu ile ulaşım kolaylaşacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir’in yenilenen bulvarları, caddeleri ve meydanlarıyla giderek çağdaş kent kimliğine büründüğünü söyledi. Başkan Kocaoğlu, “UNIVERSIADE’nin ardından EXPO 2015 adaylığıyla bir kez daha Türkiye’nin dünyaya açılan penceresi olduğunu kanıtlayan İzmir; yenilenen altyapısı, kent içi ve çevresindeki ulaşımı çağdaş düzeye ulaştıracak metro çalışmalarıyla dünya kenti olma yolunda adım adım ilerliyor. Bölgesel olarak rahatlama sağlayacak ulaşım düzenlemelerimiz, yeni bağlantı yollarımız; cadde, bulvar ve meydan yenilemelerimiz ile de kentimizi çağdaş kimliğine yakışır hale getiriyoruz. Hazırladığımız her yeni proje, yaptığımız her düzenleme ile İzmir’i bu hedefine taşıyoruz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Mavişehir’de bulunan alışveriş merkezi ve çevresindeki yolların imar planına uygun hale getirilmesi ve bölgedeki trafik karmaşasının ortadan kaldırılması için hazırladığı projenin yapımı için ihaleye çıktı. Bu kapsamda; imar planlarında Karşıyaka Spor Salonu önünden geçen, ancak şu anda salon önünde biten yolun uzantısı niteliğinde yeni bir yol yapılacak. Bu yeni yol, Dudayev Bulvarı ile spor salonunu 2041 Sokağa bağlayacak. Bu yeni yol ile birlikte 2040/3 ve 2040/4 Sokakların 2041 Sokakla kesiştiği noktalarda yeni kavşak düzeni oluşturulacak.

Ayrıca bu proje kapsamında, 2040 Sokağın 2040/3 ile 2040/4 Sokaklarla kesiştiği noktalarda yeni kavşaklar oluşturulacak. Çalışmaların tamamlanmasıyla bölgedeki trafik akışı rahatlayarak, trafik düzeni sağlanmış olacak.

Öte yandan, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından alt yapı hazırlıkları tamamlanan, Mavişehir ile Dudayev Bulvarını birbirine bağlayan 430 metrelik yeni bir yol da bu ihale kapsamında ele alındı. Daha önce hafriyat ve dolgu çalışmaları yapılan yeni bağlantı yolunun üst yapıya ilişkin inşaatları ihale kapsamında gerçekleştirilecek. Yeni yolun Dudayev Bulvarı’na bağlantı noktasında da yeni bir kavşak oluşturulacak.

Proje kapsamında, toplam 1.5 kilometrelik bir güzergah üzerinde çalışma gerçekleştirilecek. Yapım çalışmalarının yaz sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.