Haberler

İstanbul''a konutta Japon esintisi geliyor

Tarih: 19 Mart 2006 Kaynak: Akşam Yazan: Gökay Çako

Boğaz hattında lüks konutlar inşa eden Güneri İnşaat, ilk kez B ve C grubuna hitap eden 270 konutluk İkebana Projesi''ne Güneşli''de start verdi. Japon mimar Tatsuya Yamamoto ve mimar Gökhan Aktan Altuğ tarafından tasarımı yapılan ve yaşayan çiçekler anlamına gelen ''İkebana'' projesi beş katlı sekiz bloktan oluşacak. Proje, başlangıç fiyatı olarak metrekaresi bin dolar karşılığı YTL''den satışa sunulacak. Toplam 8 blokta 63-285 metrekarelerden oluşan 270 konutluk projenin inşaatına Mayıs 2006''da başlanırken, 24 ay sonunda teslimi planlanıyor. Güneri İnşaat İcra Kurulu üyesi Neşe Beyatlı, inşaat sektöründe 23 yıldan bu yana faaliyet gösterdiklerini belirterek, '' Güneri İnşaat; Çengelköy, Kandilli, Anadoluhisarı''nda yoğunlaşan lüks konut üretimine devam ederken, şehir merkezlerinde ulaşım ve toplu taşıma problemi olmayan arazilerde 200-300 konutluk projeler üretmeyi hedefliyor. Bu çerçevedeki ilk projesini Güneşli''de Japon mimarisinden esintiler taşıyan bir projeyi hayata geçirmiş olacak. Özellikle İstanbul''da şehir içinde kalmış sanayi bölgeleri üzerinde geliştirilmiş dönüşüm projelerini sık sık görmeye başlayabiliriz'' diye konuştu.

Hedefimiz Kobiler
İkebana projesinin 35-40 milyon dolarlık bir yatırıma sahip olacağını belirten Neşe Beyatlı, deprem güvenliği konusunda da Japonların gösterdiği hassasiyetini sergileyeceklerini vurguladı. Hedeflerinin azalan komşuluk ilişkilerini bu projede yaşayanlar için güçlendirmek olduğunu kaydeden Beyatlı, '' Ulaşım altyapısı çözülmüş, raylı sistem ve otoyollara yakın, Havaalanına çok kısa mesafede bulunan İkebana''da geniş yeşil ve sosyal alanlar oluşturacağız. Otoparklar yeraltında olacak. Güvenlik ve otomasyon sistemi kurulacak. Girişi tek bir kapıdan sağlayarak güvenliği en üst düzeye çıkaracağız. İşletme giderleri de orta gelire hitap edecek şekilde kalacak. Bu projeyi özellikle bölgedeki KOBİ işletmecilerine satmayı hedefliyoruz'' diye konuştu.

Japon Bahçesi Olacak
Projede konut blokları, arsa boyunca kenarlara yerleştirilerek ortadaki 14 bin metrekarelik boşlukta büyük süs havuzlarının yer aldığı Japon Bahçesi tarzında peyzaj düzenlemesi yapılacak. Konutların salon ve mutfakları peyzaja yönlendirilirken, aynı yönde balkonlar oluşturulacak. Yeraltında düzenlenen ve her daire sahibine iki araçlık yer ayrılan otoparktan konutlara ve sosyal tesise dış hava şartlarıyla karşılaşmadan direkt bağlanma imkanları bulunuyor. Doğal ışık ve hava alabilecek şekilde oluşturulan sosyal tesiste ise, gerektiğinde açılabilen yarı olimpik havuz, soyunma giyinme odaları, saunalar, masaj odaları, fitness salonu, oyun merkezi, çocuk oyun odası, açık ve kapalı cafeler yer alıyor. Ayrıca site çevresinde koşu ve paten parkuru düzenlenecek.

Beyaz ve ahşap ağırlıklı olacak
Beyaz rengin hakim olduğu konutların dış cephesinde, orta bahçedeki yeşil süs havuzlarıyla uyumlu ahşap renkli kaplama malzemeleri kullanılıyor. Toplam 8 blokta bulunan 270 dairenin metrekareleri ağırlıklı olarak 140-240 arasında değişiyor. Başlangıç fiyatı olarak, mayıs ayında metrekaresi bin dolar karşılığı YTL''den satışa çıkacak olan projede 10 adet 1+1 daire, 52 adet 2+1 daire, 180 adet 3+1 daire, 28 adet 4+1 daire bulunuyor. Sınırlı sayıda olan 1+1 dairelerin metrekareleri 63-77 arasında değişirken, toplam 52 adet olan 2+1 daireler 130-152 metrekare arasında değişiyor. Toplam 180 daire olan 3+1 konutlar 136 metrekareden başlayarak 249 metrekareye kadar çıkıyor. 28 adet olan 4+1 konutların metrekareleri ise 171 ile 310 arasında.

Metrekaresi bin $
63 bin ile 285 bin dolar karşılığı YTL arasında fiyatlardan satışa sunulacak olan daireleri Güneri İnşaat''ın sağladığı peşin ve vadeli ödeme imkanlarının yanı sıra banka kredisiyle de satın almak mümkün. Güneri İnşaat, alıcılara minimum 2100 dolar, maksimum 9500 dolar taksitle 24 ay vadeli kredi olanağı sağlarken, ayrıca bankalar kanalıyla 20 yıla kadar vadelerde kredi kullanılabilecek. Kısa bir süreliğine metrekaresi bin dolara satılacak konutlar yatırımcılar için de büyük avantaj sağlayacak.

Şehir içinde şehirden uzak
Beykoz''da, 18 adet dublex ve triplex villadan oluşan Ayazma Evleri'' nin tamamı Haziran 2006''da bitecek. Opak İnşaat tarafından 19 dönümlük bir arazi üzerinde oluşturulan Ayazma Evleri'' nin kaba inşaatı ve çevre düzenlemesi büyük ölçüde bitirilirken, satışı yapılan evler sahiplerine teslim ediliyor. Ormanla denizin buluşturan konumu, şehre yakınlığı ile ilgi çeken Ayazma Evleri, 350 bin dolara satılırken, alıcıların istekleri doğrultusunda esnek bir ödeme planı da yapılabiliyor. Kavacık'' a 13 km, Riva sahillerine 5 km uzaklıkta olan Ayazma Evleri, yeni yapılan ve tamamlanmak üzere olan Kavacık - Riva arasındaki otoyola 3 km uzaklığı ile ulaşımı sorun olmaktan çıkarıyor. Her villada iki araçlık otopark ve bina dışında 425 metrekarelik bir bahçe tahsis ediliyor. Sitede, yüzme havuzu, güneşlenme yerleri, basketbol, voleybol ve tenis oynanabilen çok amaçlı spor kompleksi yer alıyor.

Gayrimenkulde rehberli arama
REMAX, İstanbul''da satılık ya da kiralık gayrimenkul arayanlar için, bir başvuru kaynağı sunuyor. Remax''in Avrupa ve ABD''de yüzbinlerce basılan dünyaca ünlü portföy dergisi, Remax İstanbul Gayrimenkul Rehberi adıyla Türkiye''de de iki ayda bir yayınlanmaya başladı. Remax ofislerinin İstanbul genelindeki en güncel kiralık ve satılık ilanlarının, fotoğraflı ve detaylı olarak yer aldığı derginin ilk sayısı 50 bin basıldı ve gazete bayilerinde de satışa sunuldu. Remax İstanbul Gayrimenkul Rehberi Dergisi, ilçe ve semtlere göre ayrılmış, fotoğraflı güncel portföy ilanlarından oluşuyor. İstanbul''da satılık ya da kiralık gayrimenkul arayanlar rehberden çok sayıdaki seçenek arasından, hayallerindeki konut ya da işyerinin bilgisine kolaylıkla ulaşabiliyor. 32 sayfalık rehber 1 YTL''ye satılıyor.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.