Haberler

Porof. Zihni Sinir’den Dar Balkonlar İçin “Yelpaze Şemsiye”

Tarih: 5 Mayıs 2006
Porof. Zihni Sinir karakteriyle tanınan karikatürist İrfan Sayar, Taksim Lamartin Caddesi’ndeki atölyesinde hayalden gerçeğe dönüştürdüğü proceleriyle Street Design Week etkinliğine katılıyor. Üç boyutlu hale getirdiği “yelpaze şemsiyeler” procesi ile Nişantaşı sokaklarında yer alacak olan bu tasarım”, güneşe ve yaz yağmurlarına dayanıklı olduğu için hem dışarıda hem de dekoratif bir abajur olarak iç mekânda kullanılabiliyor. “Yelpaze şemsiye” diğer şemsiyeler gibi ortadan değil, yandan açılabildiği için dar balkonlar için ideal. Ayrıca rüzgârda da otomatik kapanma özelliği var. İrfan Sayar’ın diğer Porof. Zihni Sinir procelerinin de bulunduğu standı, “yelpaze şemsiyeler” procesiyle birlikte Abdi İpekçi Caddesi girişinde sergilenecek.

Street Design Week etkinliği, Türkiye''nin tasarım alanındaki genç yetenekleri, profesyonelleri, üretici firmaları ve tasarım tutkunlarını aynı ortamda buluşturmayı hedefliyor. Etkinlik, İstanbul-Şişli ilçesi içerisinde yer alan Vali Konağı Caddesi, Abdi İpekçi Caddesi ve Nişantaşı’nda 22-28 Mayıs 2006 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Bu yıl birincisi düzenlenen Street Design Week etkinliğine, Türkiye’de alanlarında isim yapmış 70 kadar tasarımcının dışında, çok sayıda genç yetenek de katılacak.
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.