Haberler

Villalar ''out'' Rezidans ''in''

Tarih: 15 Mayıs 2006 Kaynak: Akşam
Alışveriş merkezi, sineması, eğlence mekanları ile her türlü ihtiyaca çaba sarfedilmeden ulaşılabilen rezidanslara her geçen gün yenileri ekleniyor. En üst düzeyde güvenlik olanakları, konfor ve türlü teknolojik olanakları sakinlerine sağlayan rezidanslara, ulaşım avantajları nedeniyle ilgi gün geçtikçe artıyor. Artan bu ilgi inşaat sektörünü de bu alana yönlendiriyor. Bu nedenle Maslak, Levent, Şişli, Esentepe''de aralarında 7 yıldızlı hizmet de verecek olan rezidanslar yükseliyor. İş merkezi olarak inşa edilen pek çok yüksek binanın bir kısmı da rezidans olarak ayrılıyor. Özellikle Fulya''da yoğunlaşan inşa halindeki binalar bittiğinde bu semtte bin rezidans daire olacak.

İlk Örnek Swissotel
İstanbul rezidans ile ilk kez Swissotel tarafından tanıştırıldı. Swissotel''in bir kısmının rezidans olarak ayrılmasının ardından İstanbul''da sayıları gün geçtikçe artan gökdelenlerden bir kısmı sadece rezidans olarak yapıldı. Bunların en eskisi olma özelliğini ise Fulya''daki Polat Tower taşıyor. 42 katının 33''ü rezidans olarak kullanılan Polat Tower Residanceın 3. katında Mustafa Sandal, 10. katında Ece Erken, 21. katında Cenk Eren, 22. katında Vatan Şaşmaz, 23. katında İbrahim Tatlıses, 14. katında Sergen, 25. katında ise Gülşen konaklıyor. Polat Tower''da ayrıca yapımcı Erol Köse, şovmen Beyaz, Emrah, Arto, manken Şenay Akay ve Hande Ataizi''nin de daireleri bulunuyor.

Şaşmaz 1500 $ Ödüyor
Polat Tower''ın 22. katında 1500 dolara kiraladığı rezidansta kalan Vatan Şaşmaz, ''Kapalı otoparkından sıcak suyuna, havalandırmasına kadar her türlü konfora sahibim. Burası çalışan, bekar ya da yeni evli çiftler için mükemmel'' diyor.

Öte yandan, Caddebostan''da Mart 2009''da bitmesi planlanan 23 katlı, 43 daireden oluşacak Sky Residence, Ataşehir''de 31 katlı iki bloktan oluşan 7 yıldızlı konforun sunulacağı 318 dairelik Uphill Towers ve Esentepe''deki Kempinski Residences Astoria''nın da inşaları sürüyor.

Aidatlar Dolarla Ödeniyor
Ulus - Etiler - Levent üçgeni olarak adlandırılan bölgede çok merkezi bir konuma sahip olan Metrocity''de iki blok halinde rezidanslar bulunuyor. 850 bin dolara satılan Metrocity dairelerinde şirket sahipleri, CEO''lar ve diğer üst düzey yöneticiler ile avukat, mimar, doktor gibi meslek gruplarından insanlar oturuyor. Her türlü hizmetin site yönetimi tarafından verildiği

Metrociy''deki rezidanslarda aidatlar daire tipine ve kullanıma göre değişiyor. Metrocity''i de yaşayan popüler isimlerden biri de şarkıcı Çelik. 342 metrekarelik dubleks dairelerin ortalama kirası 1800 dolar civarında, stüdyo tipi daireler için ise 800 dolar civarında bir aidat ödeniyor.

Ersun Hoca Akmerkez''de
Etiler''de çok merkezi bir konuma sahip olan Akmerkez''in rezidansları pek çok ünlüyü ağırlıyor. Modern güvenlik sistemlerine sahip rezidanslarda oturanların konforu için her türlü olanak sağlanıyor. Akmerkez''de Seda Sayan, Serdar Ortaç, Ersun Yanal, Mehmet Okur ve Gökhan Şükür gibi pek çok popüler isim yaşıyor.

Siyasetçilerin Gözdesi Selenium
İstanbul''un en gözde rezidanslarından biri de komşusu Polat Tower gibi akıllı konut konseptinde inşa edilen Selenium Twins. Burada 228 daire bulunuyor. Selenium Twins''te Mesut Yılmaz''ın 750 bin dolara aldığı iki dairesi, Tansu Çiller''in de 2.5 milyon dolara aldığı 638 metrekarelik bir katı bulunuyor.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.