Haberler

İstanbul''da deniz keyfi başlıyor

Tarih: 16 Mayıs 2006 Kaynak: CNN Türk
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kadıköy''deki Caddebostan Plajı''ndan sonra, Yeşilköy-Çiroz, Florya Güneş ve Küçükçekmece''nin Menekşe sahillerini yeniden düzenledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ''''bu çalışmalar sonucunda, İstanbul''un 234 kilometrelik sahilinin 140 kilometrelik bandı denize girilebilir hale geldi. Arzumuz üç yıl içinde tüm sahil bandını denize girilebilir hale getirmek'''' dedi.

Topbaş, çalışmalar kapsamında sahillerde ciddi düzenlemeler yaptıklarına dikkat çekti:

"Geçmişte işgal olarak gördüğümüz, vatandaşın giremediği, farklı kullanılan alanların, yeniden vatandaşa kazandırılması konusunda ciddi adımlar attık ve geçen yıl itibariyle de iyi bir noktaya geldik.

Bundan sonraki süreçte, peyzaj düzenlemeleri ile bu alanları halkın daha aktif kullanması konusunda çalışmalar yapıyoruz. Geçen yıl Caddebostan''da yaptığımız plaj devreye girdi. Vatandaşlarımız oradan istifade ettiler.

Bunu yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Florya-Güneş, Yeşilköy-Çiroz ve Küçükçekmece-Menekşe sahilini de denize girilebilir hale getirmede belirli mesafe aldık.

Soyunma kabinleri, duşlar, eşyaların konulabileceği emanet gişesi gibi belediyenin işleteceği bir sistem oluşturduk.

İstanbulluların da tatile hakları var. Herkesin kesesi ve imkanları tatil yapmaya uygun değil. Böylece tatile gidemeyen insanlarımız, bu yaz İstanbul''un sahillerinden istifade edebilecek.''''

Sahillere ''mavi bayrak''
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, hedeflerinin sahilleri ''mavi bayraklı'' yapmak olduğunu belirterek, bu konuda geçtiğimiz yıl ciddi mesafe aldıklarını da söyledi.

Kadir Topbaş, geçtiğimiz yıl Şile''de boğulmaların önüne geçmek için cankurtaran ekipleri oluşturduklarını, bu uygulamayı Karadeniz sahilindeki Karaburun ve Kilyos gibi bölgelerde de yaygınlaştıracaklarını açıkladı.
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.