Haberler

Gintaş''tan Karadağ''da dev alışveriş merkezi

Tarih: 16 Mayıs 2006 Kaynak: Dünya
Temel atma törenine katılan Karadağ Cumhurbaşkanı Filip Vujanovic, Gintaş''ın ülkelerinde yatırım yapma kararını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi. Bu yatırımın Türkiye ve Karadağ arasındaki işbirliğinin bir başlangıcı olmasını beklediklerini belirten Vujanovic, Karadağ ile turizmin dışında farklı sektörlerle de işbirliği yapılabileceğini anlatarak, "Karadağ, orman ve ağaç ürünlerinin üretiminde, organik tartımda, dericilik ve gemicilik alanlarında da yatırımcılara fırsatlar sunuyor. İşbirliğimizin devam etmesini diliyorum. 21 Mayıs''ta yapılacak referandum ile bağımsız bir ülke statüsüne kavuşacağına inandığım ülkemiz AB ülkeleri için önemli bir pazar haline gelecek" diye konuştu.

Temel atma törenine katılan Podgorica Belediye Başkanı Miomir Mugosa ise Gintaş''ın yatırımının, bağımsızlık yolunda ilerleyen modern Karadağ''ın gelişiminde çok önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı. "Bu proje kentsel dönüşüm anlamında büyük bir aşamayı ifade ediyor. Bu tarz projelerin hayata geçirilmesi ile ülkemiz yabancı yatırımcılar için adeta bir cennet olacaktır" diyen Mugosa, Türk firmalarının bu süreçten en büyük payı almasını istediklerini belirterek Türk işadamlarının yeni yatırımlarını sabırsızlıkla beklediklerini dile getirdi.

Belediye üçte birine ortak
Gintaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Necip Doğru da, 58 bin metrekare toplam yapı alanına sahip Green Bazaar Shopping Center Alışveriş Merkezi Projesi''nin bir bölümünün sebze-meyve başta olmak üzere, gıda alışverişinin yapılacağı pazar olarak kullanılacağını, bir bölümünün ise hipermarket, alışveriş ve eğlence merkezleri olarak tasarlandığını aktardı. Podgorica Belediyesi''nin projenin üçte birine ortak olduğunu belirten Doğru, inşaatın ilk bölümünün 1, tamamının da 3 yıl içerisinde bitirileceğini bildirdi. Balkan ülkelerini güvenli bir pazar olduğuna işaret eden Doğru, şöyle devam etti:

"Türkiye''den Adriyatik''in incisi Karadağ''a ilk geldiğimiz günden bu yana 3 yıl geçti. Balkan ülkelerindeki tecrübemizle firmamızın ilgi alanına giren konulardan hangisiyle, bu ülkede başarılı olabileceğimizi inceledik. Firmamızın başarısı yanında Karadağ''a en çok nasıl yararlı olabileceğimizi değerlendirdik. Sonuçta başkent Podgorica''da Green Bazaar Shopping Centre Projesi''ni gerçekleştirmeye karar verdik. Biz bu ülkenin ve Podgorica''nın yarınlarına inanıyoruz. Eminim ki projemiz, çok sayıda Türk firmasının da kısa zamanda Karadağ''da yerini almasına öncülük edecek."

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.