Haberler

Mersin’de atık kirliliği

Tarih: 16 Mayıs 2006 Kaynak: NTVMSNBC

Mersin’de belediyenin asfalt şantiyesinin atıkları ve kanalizasyon suları Deliçay Deresi’nde kirliliğe neden oluyor.

Belediye yetkilileri, deredeki kirliliğin kaynağının tespit edilemediğini söylüyor.

Mersin, çevre kirliliğiyle boğuşuyor. Karaduvar Mahallesi’nde petrol dolum tesislerinin oluşturduğu kirlilik, Kromsan Fabrikası sahasında bulunan 1.5 milyon ton katı atık, Mersin çöplüğü ve Erdemli sahillerindeki kirlilik çevre sorunu yaratırken bunlara Deliçay Deresi’ne dökülen asfalt şantiyesinin atıkları ile kanalizasyon suları eklendi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi asfalt şantiyesinden çıkan atıklar dere yatağına karışıyor ve çevre kirliliğine neden oluyor.

Şantiye çevresinde yaşayan mahalle halkı, ilgisizlikten şikayetçi. Vatandaşlar “Burada her geçen gün toz duman altında kalarak hastalanıyoruz. Seçim zamanı buralara gelip şov yapıyorlar. Şikayetlerimizi kime bildireceğimizi şaşırdık, bir yetkili çıkıp sorunlarımızı dinlemiyor” diyorlar.

Mersin Büyükşehir Belediye Çevre Komisyonu Başkanı Nuri Özdemir ise Deliçay Deresi’ndeki kirliliğin kaynağının tespit edilemediğini söyledi.

Özdemir “Kentimizin en önemli yerleşik alanlarından bir olan Doğu bölgesinde yer alan Deliçay Deresi’ne son derece ciddi bir şekilde zehirli atıklar dökülüyor. Bunun kaynağı tamamen nereden geldiğini tespit edemedik. Bunun üzerinde hassasiyetle duruyoruz” dedi.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.