Haberler

Dalgalanmanın etkisi sınırlı kalır

Tarih: 18 Mayıs 2006 Kaynak: Cumhuriyet
Taşyapı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Turanlı, ''''Mortgage''ı bekleyip ev almayan vatandaşlar şimdi daha yüksek fiyatlardan konut edinecek. Beklentinin tersi oldu'''' değerlendirmesini yaptı.

Mashattan, Almondhill gibi konut projelerini gerçekleştiren Taşyapı İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret AŞ''nin Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı , piyasalarda yaşanan hareketlilik ve konut kredisi faiz oranlarının yükselmesine ilişkin olarak ''''İnşaat sektörü bundan elbette etkilenecektir'''' dedi. Turanlı, buna karşılık inşaat firmalarının taahhütlerini yerine getireceğine inandığını ve projelerin yarım kalmayacağını belirtirken Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları Derneği (GYODER) Başkanı Haluk Sur, piyasadaki gelişmelerin sınırlı olduğunu belirtti ve Mortgage''ın etkilenmesinin beklenmediğini kaydetti. Faizlerin biraz daha yüksek seyrettiği, yüzde 1.20 seviyelerinde olduğu dönemde de sektörün çok hareketli olduğunu anımsatan Sur, ''''Bu da birkaç bankanın faizinin biraz arttırmasıyla konuttaki hareketi etkilemeyeceğini gösteriyor'''' dedi.

Taşyapı Yönetim Kurulu Başkanı Turanlı ise AA'' ya yaptığı açıklamada, piyasalarda yaşanan hareketliliğe değinerek konut projelerinin, döviz fiyatlarının artmasıyla birlikte yarım kalacağı yönünde söylentilerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Döviz fiyatlarının artmasıyla birlikte konut kredi faiz oranlarının yükselmesinin ise talebi olumsuz yönde etkileyeceğinin altını çizen Turanlı, ''''Mortgage''ı bekleyip ev almayan vatandaşlar şimdi daha yüksek fiyatlardan konut edinecek. Beklentinin tersi oldu'''' şeklinde konuştu.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.