Haberler

Kentin Ana Damarlarına Neşter

Tarih: 18 Mayıs 2006 Kaynak: İzmir Büyükşehir Belediyesi
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kent ulaşımının en önemli arterlerinden biri olan Anadolu Caddesi’nde trafik akışını rahatlatacak düzenlemede yer alan 4 adet karayolu alt ve üst geçidi ile ilgili proje ihalesi yapıldığını açıkladı. Başkan Kocaoğlu, Harmandalı, Büyük Çiğli, Evka-5 ve Şemikler kavşaklarına yapılacak karayolu alt ve üst geçitleri ile kesintisiz ulaşım sağlanacağını söyledi.

Kentin en büyük giriş kapılarından biri olan ve Çanakkale yönünden İzmir’e girişi sağlayan Anadolu Caddesi yeni bir anlayış ile ele alınarak düzenlenecek. Kentin trafik akışını etkileyen en büyük ana arterlerden biri olan Anadolu Caddesi’nin Çiğli Hava Üssü ve Naldöken Kavşağı arasında yapılacak düzenleme kapsamında oluşturulacak dört adet karayolu alt ve üst geçidinin projelerinin yapımı için ihale gerçekleştirildi. İhaleye 14 firma katıldı. Dosyalar incelenmek üzere ihale komisyonuna gönderildi. İncelemenin ardından sonuç açıklanacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir’in yenilenen bulvarları, caddeleri ve meydanlarıyla giderek çağdaş kent kimliğine büründüğünü söyledi. Başkan Kocaoğlu, “Türkiye’nin dünyaya açılan penceresi olan İzmir; yenilenen altyapısı, kent içi ve çevresindeki ulaşımı çağdaş düzeye ulaştıracak düzenlemeleriyle dünya kenti olma yolunda adım adım ilerliyor. Bölgesel olarak rahatlama sağlayacak ulaşım düzenlemelerimiz, yeni bağlantı yollarımız; cadde, bulvar ve meydan yenilemelerimiz ile kentimizi çağdaş kimliğine yakışır hale getiriyoruz. Hazırladığımız her yeni proje, yaptığımız her düzenleme ile İzmir’i bu hedefine taşıyoruz” dedi.

Anadolu Caddesi’nin mevcut kapasitesinin artırılması ve çevre düzenlemesinin yapılması için İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar kapsamında Çiğli Hava Jet Üssü önündeki Havaalanı Kavşağı, Harmandalı Kavşağı, Balatçık Kavşağı, Evka 5 Kavşağı, Küçük Çiğli Kavşağı, Büyük Çiğli Kavşağı, Egekent Kavşağı, Maltepe Kavşağı, İtfaiye Kavşağı, Anadolu Lisesi önü sinyalize geçişi, Şemikler Kavşağı olmak üzere 11 noktada kavşak düzenlemesi ve sinyalizasyonu yapılacak.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.