Haberler

Kanyon''u Erdoğan açacak

Tarih: 26 Mayıs 2006 Kaynak: Radikal

Eczacıbaşı İlaç''la İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı''nın (GYO) yüzde 50-50 ortaklık yaparak İstanbul Levent''te inşa ettiği Kanyon, 30 Mayıs salı günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılacak. 200 milyon dolara mal olan Kanyon''da 160 mağazanın bulunduğu dört katlı bir alışveriş merkezi, 180 konut ve 26 katlı ofis binası bulunuyor. 40''a yakın yeni markanın ilk kez Kanyon''da İstanbullularla buluşması bekleniyor. Alışveriş merkezinin açılış gününe yetiştirilmesi için 3 bin kişi geceli gündüzlü çalışıyor.

Salı günü yapılacak açılış öncesinde Kanyon''da yer alan Wagamama restoranda bir toplantı düzenleyen Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanı Gürman Tevfik ve Kanyon Genel Müdürü Markus Lehto, İstanbul''un yeni yaşam merkezi olarak nitelendirdikleri Kanyon hakkında bilgi verdi.

''Ev değil komşu sattık''
Kanyon''un Türkiye ve Avrupanın en büyük ev, ofis ve alışveriş-eğlence merkezleri arasındaki yerini çok yakında alacağını söyleyen Bülent Eczacıbaşı, "Estetik ve teknik olarak günümüz mimarlık anlayışını yansıtan her yönüyle insana değer veren, yaşam kalitesini öne çıkaran bir mekân olan Kanyon inanıyoruzki İstanbul''un en özellikli yaşam merkezi olacak" dedi.
Kanyon''da bulunan 180 konuttan 179 tanesinin satıldığını söyleyen Kanyon Genel Müdürü Markus Lehto ise "Elimizde bir penta house daire kaldı. Onu da satmıştık ama çeşitli nedenlerle satın alan kişi geri vermek istedi. Konutlarımız 21 farklı tipte. Büyüklükleriyse 82 metrekareden başlıyor 380 metrekareye kadar çıkıyor. Fiyatlarsa 240 bin dolarla 2 milyon dolar arasında değişiyor. Buradan kamuoyunun yakından tanıdığı birçok insan ev aldı. Sonuçta biz burada ev değil komşu sattık" diye konuştu. Bu arada Bülent Eczacıbaşı da Kanyon''dan ev aldığını açıkladı.

''Metro City''yi etkilemez''
Levent''te Metro City Alışveriş Merkezi''nin yanında bulunmalarının kendilerini etkilemeyeceğini belirten Gürman Tevfik ise şunları söyledi: "Dünyada yan yana faaliyet gösteren alışveriş merkezlerinin bulunduğu birçok yer var. Örneğin Manchaster''da alışveriş merkezleri birbirine bağlıdır. Bu durum onların satışlarını etkilemez. Ben İstanbul''da da bu iki merkezin çekim alanı yaratacağına ve iş hacmini artırıcı etki yapacağına inanıyorum."

Kanyon''un çok özel bir mimariye sahip olduğunu ifade eden Gürman Tevfik, "Kanyon''da bahçeli, teraslı ve balkonlu evler bulunuyor. Ayrıca alışveriş merkezinde her biri kendi enerjisine ve ruhuna sahip olan dört kat, dört farklı sokak yer alıyor. Kent yaşamını seven, teknolojiye yakın, kendine özgü uğraşları olan insanlar Kanyon''da birçok şey bulacak. Kanyon''un tasarımını deneyimsel mimarı konusunda dünyada lider olan Jerde Partnership ve Tabanlıoğlu Mimarlık yaptı" diye konuştu.

''Dolardan bana ne''
İnşaat sektörüne arsaları nedeniyle girdiklerini belirten Bülent Eczacıbaşı, "Bu projenin başarıyla bitmesi mutluluk verdi. Önümüzdeki dönemde bu alanda yine fırsat çıkarsa değerlendiririz. Kanyon başarılı bir proje oldu. Bizi heyecanlandırdı. Şu anda henüz bir şey yok ama Kartal''daki arsayı da değerlendirebiliriz.
O bölgedeki gelişmeleri izliyoruz" dedi.
Kanyon''un bulunduğu arazinin kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Eczacıbaşı, "Burası Eczacıbaşı''nın kurum olarak başladığı yer. Burasıyla duygusal bir bağım var" diye konuştu. Güncel ekonomiye ilişkin sorulan soruları ise cevaplamayan Bülent Eczacıbaşı, "Bugün çok mutluyum. Dolardan bana ne" açıklamasını yaptı.

Kanyon''da kimler var?
Londra''nın en ünlü lokantalarından Hakkasan
Accessorize
Camper
Imaginarium
Kaloo
Lacoste
Murphy&Nye
Ottoman
Machka
Guess
Next
Swarovski
Chakra
Durance en Provence.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.