Haberler

İstanbul’a Dev ‘Kanyon’

Tarih: 26 Mayıs 2006 Kaynak: Türkiye

Eczacıbaşı Topluluğu ve İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı İşbirliği’yle Levent’e inşa edilen Kanyon alışveriş merkezinin tanıtımı, İş Gayrimenkul Genel Müdürü Turgay Taneş, Eczacıbaşı Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, İş Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Gürman Tevfik ve Kanyon Genel Müdürü Markus Lehto tarafından yapıldı.

Eczacıbaşı Topluluğu ve İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı işbirliğiyle Levent’te inşa edilen “Kanyon” alışveriş merkezi tanıtıldı. Kanyon alışveriş merkezinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, bu projeye başlarken amaçlarının, İstanbul’a her açıdan farklı, yeni bir mekan açmak olduğunu belirterek, “Yolun sonuna geldiğimiz bu günlerde bu hedefi elde ettiğimizi düşünüyoruz” dedi. Eczacıbaşı, projeye çok inandığını ifade ederek, “Projeyi başından beri çok sevdim. İnşaatını dahi gezmek benim için keyifliydi” diye konuştu. İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanı Gürman Tevfik de, Kanyon’un, uzun ve yoğun bir emeğin sonucu olduğunu kaydederek, proje çalışmaları dahil 5 yılda tamamlanan alışveriş merkezinin, kendileri için iki önemi bulunduğunu söyledi. Tevfik, “Birincisi İstanbul’un mimari güzellikleri içine yeni bir inci kattık. İkinci olarak da kurumsal sermayenin yapabileceği neler olduğunu göstermek bakımından da burası örnektir” dedi.

Daireler Şimdiden Satıldı
Kanyon Genel Müdürü Markus Lehto da, Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli yerlerinden en yetenekli personel ve şirketlerin Kanyon’da kendileriyle çalışacağını belirterek, “Biz insanlara birer tüketim mekanizması değil, insan olarak değer veren bir alışveriş merkezi olduğumuza inanıyoruz” diye konuştu. Lehto, Kanyon’un, 200 milyon dolarlık bir proje olduğunu, ayrıca merkezin residance bölümünde satışa sunulan fiyatı 240 bin ile 2 milyon dolar arasında 179 daire bulunduğunu bildirdi. Markus Lehto, 80 metrekarelik stüdyo dairelerden, 360 metrekarelik bahçeli veya teraslı dairelere kadar pek çok farklı tipte inşa edilen dairelerin biri dışında tümünün şimdiden satıldığını kaydetti.

Açılışı Başbakan Yapacak
“Her yönüyle şehir hayatını tanımlayan” bir konseptle tanıtımı yapılan Kanyon’un tasarımı, “deneyimsel mimari” konusunda dünya lideri olan ve İkiz Kulelerin nasıl yıkıldığına yönelik incelemede danışmanlık yapan Jerde Partnership ve Tabanlıoğlu Mimarlık’a ait. Projenin felsefesi ise, “Sadece bir bina değil, insanların tekrar tekrar ziyaret etmek isteyecekleri, yaşayan mekanlar oluşturmak.” Kanyon alışveriş merkezi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımının beklendiği törenle 30 Mayıs 2006’da açılacak. Bir alışveriş merkezinin rahatlığıyla sokağın canlı ruhunu ve havasını bir araya getiren merkez, İstanbulluları, Türkiye’ye ilk kez 40 yeni markayla da tanıştıracak. Toplam 4 farklı kat ve sokağın bulunduğu Kanyon’un metroya bağlantısı da bulunuyor.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.