Geçtiğimiz Şubat ayında açılan, jüri üyeliğini Aykut Karaman, Neslihan Dostoğlu, Feride Önal, Bünyamin Derman, Belemir Güzer’in yaptığı Kızyakup Kent Parkı Kentsel Tasarım ve Mimari Proje Yarışması 30 Mayıs 2006 Salı günü sonuçlandı.
Yarışmanın sonuçlarına göre birincilik ödülünü Evren Başbuğ, İnanç Eray, Ceyhun Baskin, Merih Feza Yıldırım, Ahmet Buğra Avcı, Fulya Sorgun, Begül Eray’dan oluşan ekip kazandı.
Diğer ödüller ise şu şekilde:
2. Ödül-5. Sıra NO (Rumuz: 23130)
Ekip Başı: Servet Gümüş (Mimar), Günay Solak (Mimar),
Yardımcılar: Şenay Gümüş (Mimar), Vural Kocaoğlu ( Mimar)
3. Ödül-9. Sıra NO (Rumuz: 11429)
Ekip Başı: Zeki Şerifoğlu (Y.Mim.)
Kaan Kılıç (Mimar)
Danışman: Prof.Dr. Y.Mimar İlhan Altan
Yardımcılar: Cengiz Ayyıldız (Mimar), Rahmi Gümrükçü (Mimar), Belma Şerifoğlu (Asistan)
Mansiyonlar
1.Mansiyon-7. Sıra NO (Rumuz: 09031)
Ekip Başı: Sevince Bayrak (Mimar ), Oral Göktaş (Mimar)
2.Mansiyon-4. Sıra NO (Rumuz: 13258)
Ekip Başı: Nimet Aydin (Y. Mimar),
Yardımcılar: Kumru Alpaydın (Mimar), Mevlüde Gervan (Mimar), Sevgi Düzgün (Peyzaj Mimarı), Ali Düzdağ (Mimar), Gizem Turgut (Mimar), Mehmet Altıkulaç (Mimar), Burcu Poyrazoğlu (Mimar), Seda Aydın (Mimar), Tuğrul Büyükköken (Mimar), Gülcan Kaya (Mimar)
3.Mansiyon-39. Sıra NO (Rumuz: 61834)
Ekip Başı: Sertaç Erten (Şehir Plancısı)
Devrim Çimen (Mimar), Mahir Çimen (Yardımcı-Mimar )
Danışman: Berat Çokal (Mimar)
4.Mansiyon-31. Sıra NO (Rumuz: 73801)
Ekip Başı: Haydar Yeşil (Mimar)
Nurcan Yıldız (Mimar), Gonca Taşdemir (Mimar), Sevinç Gündoğdu (Peyzaj Mimarı), Ebru Vural (Peyzaj Mimarı)
5.Mansiyon-3. Sıra NO (Rumuz: 78690)
Ekip Başı: Ö. Esra Kahveci (Yük. Mim.)
Burcu Serdar Köknar (Y. Mim.), Ceren Balkır Övünç (Yük.Mim.), İsmet Güngör (Mimar), Ebru Erbaş (Peyzaj Yük. Mimar), Gökçe Saygın (Yrd. Öğrenci )
Satınalmalar
14. Sıra NO (Rumuz: 47341)
Ekip Başı: Nilüfer Kozikoğlu (Mimar), Güzin Kara (Mimar)
Danışman: Fulya Özsel Akipek (Y.Mimar)
Yardımcılar: Bediha Ulutürk (Mimar), Afşin Memari (Mimar), Özlem Yıldız (Asistan)
19. Sıra NO (Rumuz: 14530)
Ekip Başı: Oktan Nalbantoğlu (Peyzaj Mimarı),
Halis Saygı (Peyzaj Mimarı), Okan Can (Şehir Plancısı), Tuğba Akyol (Peyzaj Mimarı), A.Ufuk Ertem (Mimar), A.Özer Karaaslan (Mimar), Ahu Bozkurt (Mimar), Talha Kös (Peyzaj Mimarı)
20. Sıra NO (Rumuz: 20704)
Ekip Başı: Derya Ekim (Mimar)
Ozan Öztepe (Mimar), Emre Apak (Mimar)
24. Sıra NO (Rumuz: 81721)
Ekip Başı: Y.Kenan Güvenç (Mimar)
Nazmiye Öztürk (Mimar), Ercan Akkaş (Mimar)
Yardımcılar: Kutlu İnanç, Çağdaş Özcanlı, Kemal Çayırlı, İbrahim Hacı, Celil Mustafa, Özleyiş Karakuş, Merve Sargın, Ömer Faruk Altunal, Ali Öztaş, Serap Alkan, Müge Altuğ, Hakan Kaytan, Reyhan Gavalosman
46. Sıra NO (Rumuz: 31416)
Ekip Başı: Selami Demıralp (Peyzaj Mimarı), Burak Özdöver (Mimar),
Danışman: Oytun Deliktaş (Dr. Y. Şeh. Ve Böl. Pln.)
Yardımcılar: Cem H. Türkel (Peyzaj Mim.), Levent Kalaç (Öğrenci ), Elif Selena Ayhan (Peyzaj Mim.), Fulya Cönger (Peyzaj Mim.)
Bütün yorumları forumda okuyun!