Haberler

Göztepe Parkı''na moloz

Tarih: 31 Mayıs 2006 Kaynak: Cumhuriyet
İBB Meclisi kararı ile imar planlarında değişiklik yaparak yeşil alandan dini tesis alanına çevrilen Göztepe Parkı''na şimdi de moloz yığımı başladı. Parkın cami yapılması planlanan Bağdat Caddesi tarafına İBB ekiplerince demir ve bordürlerden oluşan molozlar yığıldı. Semt sakinleri, son birkaç haftadır, söz konusu alana İBB''ye ait kamyonlar tarafından özellikle geceleri molozlar döküldüğünü söyledi.

Kadıköy Belediyesi''nden yapılan açıklamada ise Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk tarafından cami yapılmasını öngören planın iptali için açılan davada ise bilirkişi incelemesi aşamasına gelindiği anımsatıldı. Açıklamada, ''''İBB Başkanı Kadir Topbaş ''ın, cami yapılması planlanan yerin ''''parkın içi olmadığı, kullanılmayan mezbelelik alan olduğunu'''' öne sürmesi ise bilirkişi incelemesi öncesinde parka molozların yığılması akıllara ''''Bilirkişi yanıltılmak mı isteniyor'''' sorusunu getirdi'''' denildi.Öztürk, Göztepe Parkı''nın inşaata açılmasına karşı Kadıköylülerle birlikte İstanbul Bölge İdare Mahkemesi''ne başvurduklarını anımsatarak ''''Mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı istedik. Bilirkişi gelip parkı inceleyecek. Bilirkişi raporunu ve mahkemenin kararını bekliyoruz. Hukukun vereceği karara saygılıyız'''' dedi.
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.