Haberler

Eski bakan Güneri’den Japon bahçeli konutlar

Tarih: 4 Haziran 2006 Kaynak: Zaman

Refahyol hükümeti döneminin Devlet Bakanı Teoman Rıza Güneri, Türkiye''de Japon bahçeli ilk konut projesini hayata geçiriyor.

Aile şirketleri Güneri İnşaat''ın projesi olan İkebana konutlarının İstanbul Güneşli''de satışlarını başlatan Güneri, şimdiye kadar villa ve konak inşaatlarıyla anıldıklarını, bundan böyle şehir içi projelerle gündeme geleceklerini belirtti. Güneşli İkebana evlerinin projesini, Türkiye''de pek çok projeye imza atmış olan Tatsuya Yamamato''nun geliştirdiğini hatırlatan Güneri, konutların yeraltı oto parklı ve geniş iç bahçeli olacağını anlattı. Güneri, projenin orta kesime hitap ettiğini vurgulayarak, metrekare fiyatının 1.500 YTL olacağını kaydetti. Siyasetçi olarak bilinen ve halen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı olan Güneri, müşteri bazında bu özelliğinin projelere olumlu yansıyacağını, ancak siyasette öne çıkmayı istemediği gibi bugüne kadar da bakanlık ve politikacı titrini şirket işlerine hiç karıştırmadığını hatırlattı. Şimdiye kadar devletle iş yapmadığı gibi, hiçbir ihaleye de girmediğini vurgulayan Güneri, bundan böyle gündeme de sadece projeleriyle gelmek istediğini belirtti. Bir sonraki projelerinin Tarabya''da olacağını aktaran Güneri, Maslak''ta da 10 bin metrekare alana rezidans yapacaklarını kaydetti.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.