Haberler

Torunlar''dan Uzanların arsasına ''gurme'' plaza

Tarih: 4 Haziran 2006 Kaynak: Milliyet Yazan: Ünsal Ereke
Torunlar Şirketler Grubu, 45.9 milyon dolara TMSF''den aldığı Uzanların Esentepe''deki arazisi üzerine Garden Tower adı verilen bir plaza yapacağını açıkladı. Residence, apart residence, ofis katlarının bulunacağı proje 150 milyon dolara mal olacak. Projenin içinde yer alacak olan alışveriş merkezinin ise, bölgedeki birçok benzerinin aksine bir ''tema''sı olacak. Torunlar''ın Esentepe - Maslak hattında iş merkezlerinin yoğunluğunu dikkate alarak tasarladığı ''gurme'' temalı alışveriş merkezinde sadece yiyecek - içecek alanları bulunacak. Bu alanlar marka olmuş firmalara kiralanacak.

Torunlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, Garden Tower''da giyim gibi diğer sektörde faaliyet gösteren firmalara yer vermeyi düşünmediklerini, merkezin kendine has teması sayesinde markalaşacağını söyledi. Torun, "Burada dünya markalarından oluşan gıda mağazaları ve yeme içme üniteleri ile Türkiye''nin ve dünyanın seçkin gurmelerini ağırlamayı hedefliyoruz" dedi.

SPA katı da olacak
Bölgedeki alışveriş merkezlerinin birçok sektörü karışık bir şekilde barındırdığına dikkat çeken Aziz Torun, bunlardan hiçbirisinin özel olarak bir sektör için hizmet vermediğini belirtti. Torun, sözlerine şöyle devam etti:

"İş hayatının yoğun bir şekilde yaşandığı bu bölgede öğle yemeklerinin yanı sıra akşam iş çıkışlarında da zaman geçirilmesi için duyulan ihtiyacın farkına vardık. Bu yüzden ''gurme'' temalı konsept üzerinde çalıştık."

125 bin metrekare inşaat alanı bulunan Garden Tower, sekizi zemin altında olmak üzere toplam 52 katlı olacak. Bin kişilik bir kongre salonun da yer alacağı Garden Tower''da özel fitness ve SPA katlarının yanı sıra 4 adet sinema salonu bulunacak. Residence dairelerin büyüklükleri ise 80 ile 350 metrekare arasında değişecek. Projenin yapımına ve satışlara eylül ayında başlanması planlanıyor.

450 milyon dolarlık projeler
Torunlar Grubu, bu yıl içerisinde toplam büyüklüğü 600 bin metrekare olan 450 milyon dolar tutarında 4 önemli projeye imza atacak. Grup, Esentepe''deki Garden Tower projesinin yanı sıra Bursa''da Korupark adıyla 200 milyon dolara mal olacak 1260 konut yapacak. Şirket, yine Bursa''da Korumaxx adında alışveriş ve eğlence merkezinin yapımına da başladı.
Antalya Havaalanı karşısında bulunan Deepo Center alışveriş merkezini zincir haline getirme kararı alan Torunlar, Avcılar''da 120 bin metrekarelik bir merkez daha açacak. Burada sinema salonları, hipermarket, eğlence alanları ve home center''da bulunacak.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.