Haberler

''Türkiye Nefes Kesici''

Tarih: 5 Haziran 2006 Kaynak: Cumhuriyet
Pazar günleri yayımlanan İngiliz The Observer gazetesi bu hafta okuyucularına, ''''Bozulmamış Türkiye'''' yi tanıttı. Yıllarca Türkiye''nin egzotizmine âşık olanlar için göz kamaştırıcı sahillerinde yaygınlaşan inşaatların moral bozucu olabileceğini belirten gazete, buna karşın Türkiye''de hâlâ bozulmamış bölgelerin bulunduğuna dikkat çekti. ''''Gerçek Türkiye'''' nin hâlâ bulunabileceği dört bölgeyi saptayan gazete, bu dört bölgeyi ''''Likya''nın İç Bölgesi'''', ''''Bozburun Yarımadası'''', ''''Datça Yarımadası'''' ile ''''Gökçek ve Dağlar'''' olarak sıraladı. Gazete, Dalaman Havaalanı''ndan Fethiye''ye kadar yapılan araba yolculuğunu Avrupa''ın ''''en nefes kesici'''' yolculuklarından biri olarak nitelendirdi.

Köy Yaşamı İsteyenler İçin
Gazete, Fethiye ve Ölü Deniz bölgelerinin iç kısımlarındaki tarım alanları ve yeşil dağların turizmden hemen hemen hiç etkilenmediğine işaret etti. Patara ve Londra''daki şık semtlerinden Hampstead''e benzettiği Kalkan''a dikkat çektikten sonra gazete, Ölü Deniz''in arkasındaki Kaya Vadisi''ndeki terk edilmiş Rum Kaya Köyü''ndeki evleri ve çiftlikleri tavsiye etti. Türk köy yaşamını gerçekten yaşamak isteyenlere Bezirgân köyünü tavsiye eden gazete, Fethiye''den Antalya''ya uzanan 509 kilometrelik yürüyüş yolu boyunca görülen manzaraların büyüleyiciliğine de vurgu yaptı.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.