Haberler

Torunlar Grubu''ndan inşaat alanı 600 bin metrekareyi aşan 3 ayrı proje

Tarih: 3 Haziran 2006 Kaynak: Dünya

Torunlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, toplam inşaat alanı 600 bin metrekareyi aşan projelerini, düzenlediği basın toplantısıyla tanıttı.

Feriye Lokantası''nda düzenlenen toplantıda, Torunlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, Alkaş Danışmanlık''ın sahibi Avi Alkaş, Togo Mimarlık''ın sahibi Tatsuya Yokamoto, Mimarlık şirketi BRT''nin sahibi Hadi Teherani ve perakende sektörünün önde gelen temsilcileri hazır bulundu. Torun yaptığı konuşmada, Bursa ve İstanbul''daki projeler hakkında bilgiler verdi. Torunlar Grubu''nun, 2006 yılını yeni projelerle değerlendirdiğini belirten Aziz Torun, "2006 yılında başlayacağımız çok önemli 3 projemiz var. Bunlardan birincisi Bursa''da 21 Mayıs tarihinde temelini attığımız Korupark ve Korumax projeleri. Bunların toplam tutarı 200 milyon dolarlık bir yatırım. Proje, bin 260 ev, 3 fas halinde satışa sunuluyor. Teslimat faslar halinde yapılacak olup, her fas inşaat başlangıç tarihinden 19 ay sonra teslim ediliyor. İlkini Aralık 2007''de teslim edeceğiz. Alışveriş ve eğlence merkezi ise Mayıs 2007''de hayata geçmiş olacak. Projenin tamamını Mayıs 2008''de hayata geçirmeyi planlamaktayız" dedi.

Korupark''ın, Bursa kent merkezine 9 kilometre yakınlıkta olduğunu belirten Aziz Torun, "Bursa''nın yeni yerleşim bölgesi kabul edilen batı yakasında. Metro istasyonuna yürüyüş mesafesinde. Deniz ulaşımına çok yakın. Bursa''nın, İstanbul''a en yakın projesi. Korupark''ın bulunduğu arazi 124 bin 449 metrekare. Toplam yeşil alan 60 bin metrekare. Daire tipleri, 3 blok tipi. Toplam 25 blok. Her blokta 15 kat. Dubleks daire seçenekleri de var" diye konuştu.


Torunlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, siteye özel sosyal tesisler mevcut olacağını belirterek, sosyal tesislerin bin metrekare kapalı alan içerisinde kurulacağını ifade etti. Alanda 700 metrekare açık ve yarı olimpik kapalı yüzme havuzu olacağını ifade eden Torun, "Fitness center, sauna, çocuk kulübü, toplantı salonu, 5 tenis kortu, basketbol ve futbol sahaları, site içi koşu ve yürüme parkuru, özel koru ve yapay gölet de yer alacak" açıklamasında bulundu.

Korumax Alışveriş Merkezi
Aziz Torun, Korumax Alışveriş Merkezi''nin, Bursa''nın yeni yaşam merkezi olacağını söyledi. Merkezin, 2007 yılı Mayıs ayında açılacağını belirten Torun, "Korupark, Bursa kent merkezine 9 kilometre yakınlıkta olacak. 140 bin metrekare toplam inşaat alanı var. 79 bin 640 metrekare alışveriş alanı, 60 bin 360 metrekare otopark. 8 salondan oluşan sinema, 151 adet mağaza, 4 bin 300 metrekare sinema ve eğlence merkezi, 5 bin 200 metrekare alana yayılı yiyecek, içecek alanları ve çocuk oyun alanları var. Alışveriş merkezi, 2 bin 386 araçlık otopark, alışveriş ve eğlence merkezi 2 çarşı katı, bir yeme içme eğlence katı olmak üzere 3 kattan oluşuyor" değerlendirmesini yaptı.

İstanbul''da da 2 önemli projeye hazırlandıklarını belirten Torun, birinci projenin Zincirlikuyu''daki Garden Tower olduğunu söyledi. Torun, "Bu konuda, İstanbul''un en görkemli projesini gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Maliyeti 150 milyon dolar civarında. 125 bin metrekare inşaat alanı var. Zemin üzeirnde 44 kat. Bunlardan 8''i apart residance, 36 kat restoran ve hizmet ürünleri olarak hizmet verecek. Zemin ve zemin altında alışveriş ve yaşam merkezleri, restoran ve kafeler, konferans ve sinema salonları ile otopark olacak. Garden Tower, İstanbul''u dünyanın en önemli kentleri arasına sokacak çok önemli bir yapı ve işletim örneği olacak" ifadelerini kullandı.

Deepo Center
Aziz Torun, son projenin de, İstanbul Avcılar''daki Deepo Center olacağını söyledi. Bu projede, bölgenin en büyük alışveriş merkezi olmayı planladıklarını belirten Torun, "Bunun maliyeti 100 milyon doların üzerinde. 138 bin metrekare inşaat alanı var. 42 bin 552 metrekare arsa alanı üzerinde, 54 bin metrekare kiralanabilir alan, 53 bin metrekare otopark, 167 adet mağaza, 8 salondan oluşan sinema, 3 bin metrekare fast food, 3 bin 950 metrekare eğlence alanı, 10 bin 800 metrekare home center, 6 bin 500 metrekare hipermarketten oluşuyor. Bu yıl içerisinde projelerin temeli atılacak. Bursa''daki Karmak alışveriş merkezini de 2007 Nisan ayında açmayı planlıyoruz. İstanbul''daki projeleri 2008 yılı sonunda bitirmeyi planlıyoruz" dedi.

Söz alan Korupark ve Korumax projelerinin mimarı Togo Mimarlık''ın sahibi Tatsuya Yokamoto, "Torunlar Grubu için Korupark ve Korumax projelerini gerçekleştirdik. Bir kompleks daha doğrusu bir şehir yaratmaya çalıştık" dedi.

Torunlar Şirketler Grubu bünyesinde bulunan alışveriş merkezlerinin danışmanlığını ve pazarlamasını yapan, Alkaş Danışmanlık''ın sahibi Avi Alkaş ise, "Torunlar Grubu bünyesinde bir proje yapılanmasına tanık olacağız. Torunlar Yapı Bursa''da Zafer plazayla başlayan başarılı çıkışını İnşallah 3 yeni projeyle birbirini takiben devreye sokacak" diye konuştu. Alkaş, daha sonra alışveriş merkezleri hakkında bilgi verdi.

BRT Mimarlığın sahibi ve Zincirlikuyu''da yapılacak Garden Tower Apart Otel projesinin mimarı Hadi Teherani de, "Biz BRT olarak değişik ülkelerde farklı projelere imza attık. Bu projemiz Türkiye''de ilk olacak ve İstanbul''daki bu proje bizim için çok önemli bir projedir" ifadelerini kullandı.

Basın toplantısından sonra Bursa ve İstanbul''da bulunan alışveriş merkezlerinin kiracıları bir araya geldi. Torunlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun ve Alkaş Danışmanlık''ın sahibi Avi Alkaş, katılımcılara yeni projelerle ilgili bilgi verdi.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.