Haberler

Bodrum’da 250 Milyon Dolarlık Satış Yaptık

Tarih: 6 Haziran 2006 Kaynak: Hürriyet
Bodrum’da 10 farklı projeye imza atan Yapı Endüstrisi, gözünü Çeşme’ye dikti. Kuruluş tıpkı Bodrum’da olduğu gibi Çeşme’de de yerli ve yabancılara yönelik konutlar üretmeyi planlıyor. Bodrum’da 10 farklı projede 1054 villa ve daire yaptıklarını söyleyen Yapı Endüstrisi Yönetim Kurulu Başkanı Süha Yılmaz, toplam satış bedelinin 250 milyon doların üzerinde olduğunu söyledi.

85 milyon dolarlık kısmın satışlarının devam ettiğini belirten Yılmaz, "Şimdiye kadar yabancılara sattığımız konutun sayısı 100 civarında. Önceki yasanın iptal edilmesi, yeni yasanın yürürlüğe girmesi arasında bir boşluk oluştu. Bu boşluk oluşmasaydı bugün sattığımız konut sayısı çok daha fazla olurdu" dedi.

İngiliz Müşteriler: Müşteri portföylerinde ağırlıklı olarak İrlandalıların ve İngilizlerin bulunduğu ifade eden Yılmaz, Hollanda, Danimarka ve Rusya pazarına yapacakları yeni projelerle açılacaklarını söyledi. 2011 yılına kadar inşaatını tamamladıkları konut sayısını 5 bine çıkaracaklarını söyleyen Süha yılmaz, "2006’da SY Grubu kuruyoruz. Bu yıl içerisinde holdingleşme çalışmalarımıız tamamlayacağız. 2007’de gayrimenkul yatırım ortaklığı kuracağız" dedi.

Çeşme''de İkinci Üs: Bodrum’a ilave olarak Çeşme’yi Ege’deki ikinci üsleri yapacaklarını ifade eden Yılmaz, "Orada denize sıfır 200 apart daire yapacağız. Çeşme hem İstanbul’a hem İzmir’e Bodrum’dan daha yakın. Burada yerlilere ve yabancılara yönelik iyi projeler yapacağız. Projede yer alan her konutta termal su akacak" diye konuştu. İstanbul’un yabancılar için son derece cazip olduğu görüşünü savunan Süha Yılmaz, AB üyesi ülkelerin vatandaşı pek çok kişinin İstanbul’da gayrimenkul sahibi olabilmek için fırsat kolladığına dikkat çekti.

İstanbul’da yatırım bedeli 500 milyon doların üzerinde olan dört proje gerçekleştireceklerini söyleyen Süha Yılmaz, projelerini şu şekilde sıraladı: "Maslak civarında 30 bin metrekarelik alışveriş merkezi, residence ve ofisten oluşan bir kompleks inşa edeceğiz. Göztepe’de merkezi lokasyonda 350 konutluk bir projemiz daha var. Yabancılara yönelik, yabancı sermaye ile birlikte Anadolu yakasında bin konut inşa edeceğiz. Ayrıca Büyükçekmece’de bin dönümlük arazi üzerinde golf, otel ve konut kompleksi projemiz var."
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.