Haberler

E.C.A – Serel Geleceğin Türk Tasarımcılarını Ödüllendirdi

Tarih: 16 Haziran 2006E.C.A ve Serel’in Mimar Sinan Üniversitesi işbirliği ile düzenlediği ‘Su Dostu Tasarımlar’ yarışmasında heyecan, düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.

Elginkan Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren E.C.A ve SEREL’in Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü ile birlikte düzenlediği "Su Dostu Tasarımlar" Yarışması’nda dereceye girenler belli oldu. Mimar Sinan Üniversitesi’nde düzenlenen gecede açıklanan sonuçlara göre, birincilik ödülü olan 20.000 YTL’nin sahibi Anadolu Üniversitesi’nden Begüm Nazlı Bayındır oldu.

İkincilik ödülü olan 9.000 YTL’nin sahibi Mimar Sinan Üniversitesi’nden Uğraş Akpınar olurken, üçüncülük ödülü olan 3.500 YTL’nin sahibi ise Mimar Sinan Üniversitesi’nden Cenk Aytekin oldu. Sektör temsilcileri ve akademisyenlerin yoğun ilgi gösterdiği gecede, mansiyon kazanan Ortadoğu Teknik Üniversitesi''nden Sami Savatlı ve ekibi ise 1000 YTL ile ödüllendirildi. Ödül töreninde başarılarından dolayı beş öğrenciye teşvik ödülü verilirken yarışmanın ikinci aşamasına katılmaya hak kazanan toplam 18 öğrenciye E.C.A-Serel ve Mimar Sinan Üniversitesi tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Her türlü bina ve alandaki ‘‘ıslak mekanlarda’’ kullanılan sistemlerin ‘‘su dostu’’ ilkeleri dikkate alınarak kullanıcıya dönük olarak yeniden tasarlanmasının amaçlandığı yarışmanın geleneksel hale getirilmesi planlanıyor.

MSGÜ Endüstri Ürünleri Tasarım Bölüm Başkanı Prof.Dr. Önder Küçükerman başkanlığında karar veren jüri şu isimlerden oluştu; Su Vakfı Başkanı Prof.Dr. Zekai Şen, Yüksek Mimar Mühendis Cengiz Bektaş ve Emre Arolat, E.C.A Yapı Grubu Koordinatörü Muzaffer Zeren, Elmor Şirket Müdürü Hakan Günderen, SEREL Proje Müdürü Ferruh Baran, VALFSEL Fabrika Müdürü Tülay Terzigil, VALFSEL Ar-ge Müdürü Ahmet Coşan, VALF A.Ş Teknik Müdürü Ramazan Köroğlu.

Gecenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Küçükerman E.C.A–Serel’in geleceğin Türk tasarımlarının yaratıcılıklarını desteklenmesine yönelik göstermiş olduğu bu anlamlı çabadan dolayı tüm E.C.A-Serel yetkililerine teşekkür etti. E.C.A Yapı Koordinatörü Muzaffer Zeren proje yarışması düzenlemekteki hedeflerini şu sözlerle açıkladı; “Amacımız Türk tasarımcılarının ufkunu geliştirmek ve bununla beraber günümüzün en değerli yaşam kaynağı olan suyun kullanımı konusunda ki yaratıcı düşünceleri çevreye ve insana duyarlı bir şirket olma vizyonumuz doğrultusunda gelecek nesillere aktarılmasını sağlamaktır”. 
 

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.