Haberler

Professional Lighting Design Türkiye Dergisi''nin Haziran – Temmuz Sayısı Çıktı

Tarih: 21 Haziran 2006

Mimari aydınlatma konularına yer veren Professional Lighting Design dergisi (PLD)''nin bu sayısında; "Dini Yapılar İçin Işık", başlığı altında kutsal mekanların ışıkla harmanlanan çehreleri inceleniyor.

Türkiye’den ve dünyadan aydınlatma tasarımcılarının inancı, ışıkla buluşturan farklı projeleri içerikte yer alırken öne çıkan bazı başlıklar şöyle: Kutsal mekanların aydınlatılmasında ilk akla gelen isimlerden ünlü aydınlatma tasarımcısı Paula Urbano ile yapılan çok özel söyleşi, Milano Tasarım Haftasının “ışıklı” yüzünden yansımalar, Jan H.Van Lierde’nin yorumları eşliğinde dünyanın en büyük aydınlatma fuarı olan Light + Building, uluslararası projelerde mimarisi mistik ışığın özellikleriyle taçlanan Akshardam Tapınağı ve Türkiye’den projelerde ise kiliseyle caminin buluştuğu mimari başyapıt Ayasofya Müzesi’nin ışıkla şekillenişi gibi konular yer alıyor. Ayrıca; mimarlar ve aydınlatma tasarımcılarının kaleme aldığı “ışık” yorumları, aydınlatmaya ilgi duyan amatörleri konuya yaklaştırma amacını güden temel teknik bilgiler ya da profesyonellerin oturdukları koltukta aydınlatma piyasasını takip etmelerine yarayan ürün tanıtım sayfaları gibi bölümler de Professional Lighting Design’ın yeni sayısında yer alan konular arasında.

İki ayda bir yayımlanan dergi, 1997 yılından bu yana dünyanın tek aydınlatma tasarımı dergisi olarak hayatını sürdürüyor ve; Almanca, İngilizce ve Çince’den sonra Türkçe olarak da yayımlanıyor.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.