Söyleşi

2007 Yılı Söyleşileri

Toplam 25 söyleşi 2 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. söyleşiden 25. söyleşiye kadar olanlar gösterilmektedir.
Gülsün TanyeliGülsün TanyeliMart 2007
İstanbul’da yıllardır 1 No’lu olarak adlandırdığımız bölgenin bir anda 4 No’lu olarak adlandırılması bile üzerinde düşünülmesi gereken bir durum. Tarihsel Yarımada İstanbul içinde diğer bölgelerden daha özel bir yeri tanımlar ve bırakın üyeleri hareket ettirmeyi, isimdeki bu radikal değişimi açıklamak bile o kadar kolay değil. Herhalde hiçkimse bunun masum bir karar olduğunu düşünmüyordur.
Behiç AkBehiç AkŞubat 2007
Mimarlık eğitimi insanı çok değiştiriyor. Çevreyi fark etmemizi sağlıyor. Şehirde bir çok insan çevreleriyle çok ilgisiz. Bir ara Dalan döneminde, henüz tamamlanmamış bankların üstüne oturmuş insanlar görmüştüm. Tam olarak monte edilmemiş bankların üstünde ayakları yere değmeden oturmuşlardı.
Jacob van RijsJacob van RijsŞubat 2007
Bizim ofisimiz bir atölye, bir stüdyo gibi. Biraz aslında loftu da andırıyor havası. Yukarıdan ışık alan eski bir endüstriyel binadayız. Çok hoş bir ortam bize göre iş ortamının güzel olması çok önemli. Ofiste herkes olanları devam eden projeleri görür. Sorunun araştırma kısmına gelirsek ise, eskiye göre daha az araştırma yapıyoruz.
Alper ÜnlüAlper ÜnlüOcak 2007
Yaklaşık 6 yıldır bu işin içinde olduğum için hemen hemen bütün istasyonların durumunu ve çalışan firmaları biraz biliyorum. İstasyonların tasarımcılara verilmesi tamamen ihale konusu. Mesela bir hattı belediye ihaleye çıkarıyor, eğer siz daha önce raylı sistemlerle ilgili bir çalışma yaptıysanız, yeterliyseniz ihaleye giriyorsunuz ve o hattaki bütün istasyonları alıyorsunuz.
Bjarke IngelsBjarke IngelsOcak 2007
Biz geçen 6 sene içerisinde ofis çalışanlarımızı 2 kişiden 10 kişiye sonra da 40 kişiye çıkardık. PLOT’u dağıtmaya ve yeni baştan başlamaya karar verdiğimizde bunun ofisin işleyişini gözden geçirmek ve tekrar düzenlemek adına büyük bir şans olduğunu düşündüm. Yönetimle veya ofis ekonomisiyle zaman harcamayacağım bir sistem kurduk. Ofisin “iş idaresi” tecrübesine sahip bir yöneticisi ve bu yöneticiye bağlı ofis idaresinden sorumlu 5 kişilik bir ekip var.
Toplam 25 söyleşi 2 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. söyleşiden 25. söyleşiye kadar olanlar gösterilmektedir.
Söyleşi Arşivi
Dönem içinde gerçekleştirilen söyleşilerin listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz söyleşiyi listeden seçiniz.