Söyleşi

2009 Yılı Söyleşileri

Toplam 24 söyleşi 2 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. söyleşiden 24. söyleşiye kadar olanlar gösterilmektedir.
Ofiss MimarcaOfiss MimarcaŞubat 2009
Kayseri'nin genç mimarlık ofisi Ofiss Mimarca son dönemlerde Nevşehir ve Kayseri Şehirler Arası Otobüs Terminalleri, Kayseri Kadir Has Stadyumu gibi ses getiren projeleriyle tanındı. Bu projeler Arkitera Forum'da da çokça tartışıldı.
Mustafa Kemal AbadanMustafa Kemal AbadanOcak 2009
Şehirler kendilerini devamlı yenilemekte olduğu için bu karma projelerin şehrin merkezlerinde her zaman yerleri var. İstanbul'da bu tip projelerin gerekliliği tartışılabilir. İstanbul, o kadar kozmopolit bir yer ki zaten bu karma kullanım kendi kültürümüzün içinde var.
Nigel DanceyNigel DanceyOcak 2009
Norman Foster'ın kendisi başından beri sürdürülebilirlik konusuna büyük ilgi duyuyor. Son 10 senede bu konu herkesin ilgisini çekti. Bundan önce, bu yaklaşım sadece müşterilerin "yapılacak doğru şey bu" şeklinde düşündükleri durumlarda mümkün olabiliyordu.
Hans-Georg BrunnertHans-Georg BrunnertOcak 2009
Yarışmayla ortaya çıkacak projelerin şüphesiz çok daha nitelikli olacağı gerçeği bir yana, kamu yapılarının kamunun parasıyla inşa edildiğini düşünürsek, bu yapıların tasarlanma sürecinin açık ve şeffaf olması gerektiği sonucuna varırız.
Toplam 24 söyleşi 2 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. söyleşiden 24. söyleşiye kadar olanlar gösterilmektedir.
Söyleşi Arşivi
Dönem içinde gerçekleştirilen söyleşilerin listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz söyleşiyi listeden seçiniz.