Haberler

Arkitera'dan

Toplam 2948 haber 148 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 2921. haberden 2940. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Ankara Büyükşehir Belediyesi''nde ''yap boz'' devri (4 Ekim 2006)Ankara Büyükşehir Belediyesi, kentin en büyük caddelerinden biri olan Atatürk Bulvarı''na diktirdiği ağaçları birkaç gün içinde sökmek, buradaki akasya ve kavak ağaçlarına da zarar vermekle suçlanıyor.
Arkitera Forum’da Yenilikler Devam Ediyor (3 Ekim 2006)Arkitera.com’un en çok takip edilen bölümlerinden olan ve artık mimarlık dünyası için önemli bir bilgi paylaşım platformu haline gelen Arkitera Forum’da yenilikler sürüyor. Arkitera Forum’daki bölümlerin yöneticiliği ağırlıklı olarak Arkitera Mimarlık Merkezi bünyesinde çalışan editörlerin çalışmaları ile sürüyordu. Geçtiğimiz dönem içinde yapılan önemli yeniliklerden birisi yeni moderatörlerin katılması oldu.
Nuri Çolakoğlu “İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti” Üzerine İTÜ Mimarlık Fakültesi Öğrencileriyle Söyleşti (3 Ekim 2006)Doğan Yayın Holding Yayın Danışmanı ve İKSV Yönetin Kurulu Üyesi Nuri Çolakoğlu 25 Eylül Pazartesi günü İTÜ Mimarlık Fakültesi’nde “İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti” konulu bir seminer verdi. Sunum ve söyleşi İngilizce yapıldı.
Arkitera Mimarlık Merkezi Cersaie 2006 İzlenimleri (3 Ekim 2006)Cersaie Uluslararası Seramik ve Banyo Fuarı İtalya’nın Bologna kentinde 26-30 Eylül 2006 tarihleri arasında gerçekleştirildi. ABD’de gerçekleştirilen Coverings fuarı ile birlikte seramik sektörünün Dünya’daki en önemli iki fuarından birisi olarak gösterilen Cersai fuarına 2006 yılında Türkiye’den Ege Seramik, Kalebodur – Çanakkale Seramik, Kalestone Kütahya Seramik, Termal Seramik, Toprak Seramik ve VitrA katıldı.
Arkitera Kuzey İtalya’da, Avrupa’da Türkler Sergisi’nde (3 Ekim 2006)İtalya’nın kuzeyinde, Özerk “Fruli Venezia Giulia” Bölgesinde yer alan dört kent 30 Haziran – 22 Ekim 2006 tarihleri arasında “Avrupa’da Türkler” projesi kapsamında çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapıyor.
Kentler: Umudun Mıknatısları (3 Ekim 2006)Her yıl Ekim ayının ilk Pazartesi günü; Bileşmiş Milletler (BM) ve Uluslararası Mimarlar Birliği’nin (UIA) ortak ve paralel etkinlikleri olarak; “Dünya Mimarlık ve Habitat Günü” olarak kutlanıyor. TMMOB Mimarlar Odası yaptığı basın açıklamasında, 2006 yılı Dünya Mimarlık Günü’nde, 1996 Habitat II Konferansı’nın aktif bir katılımcısı ve 2005 yılında İstanbul’da yapılan UIA Dünya Mimarlık Kongresi’nin ev sahibi olan bir kuruluş olarak, ilgililerin ve kamuoyunun dikkatini yeniden “kentsel krize ve mimarlığa” çekiyor.
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin “Estetik Kurul” Çalışmaları Üzerine (3 Ekim 2006)Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanan Estetik Kurul çalışmaları ile ilgili son günlerde basına da yansıyan gelişmeler üzerine TMMOB Mimarlar Odası Merkez Yönetim Kurulu değerlendirmelerini kamuoyuna sundu.
Antik tiyatro çöplüğe döndü (3 Ekim 2006)Yaz süresince birçok konser ve gösteriye ev sahipliği yapan Bodrum Antik Tiyatrosu, yaklaşık bir aydır toplanmayan çöpler arasında ziyaretçi bekliyor.
Tarihi Ortakent Camii kül oldu (2 Ekim 2006)Muğla''nın Bodrum İlçesi''ndeki tarihi Ortakent Camii bu gece yarısı çıkan yangında tamamen yanarak kül oldu
Kamusal Alanı Engellilere Uygun Hale Getirin (3 Ekim 2006)Başbakan Erdoğan, engellilerin toplumsal yaşama tam katılımlarının sağlanması hedefine ulaşabilmek yapılan yasal değişikliklerin gerçekleştirilmesi için tanınan yedi yıllık sürenin 7 Temmuz''da başladığını ve bu belediyelere büyük görev düştüğünü belirtti.
Ünlü mimara ‘korsan’ suçlaması (3 Ekim 2006)ABD’li bilgisayar güvenlik firması BSA, Atatürk Havalimanı, Galataport, Kanyon, İstanbul Modern ve İstinyepark gibi Türkiye’nin en ünlü inşaat projelerine imza atan Tabanlıoğlu Mimarlık’ı korsan yazılım kullanmakla suçladı.
İstanbul''un zehri Gaziantep''ten çıktı (3 Ekim 2006)Gaziantep''te çevreye atılan, içinde kimsayal madde bulunan 70 bidon tedirginlik yarattı. Bidonlardaki kimyasal maddenin tekstil sektöründe de kullanılan ''hidrojen peroksit'' olduğu belirlendi.
Yapı sektörüne ''mesleki sorumluluk sigortası'' (3 Ekim 2006)Bayındırlık ve İskan Bakanlığı''nın Marmara depreminden bu yana üzerinde çalıştığı Yapı Kanunu Tasarı Taslağı ilgili kurumların görüşüne açıldı.
Türkiye''nin Mimarlık Yayını Arkitera.com Yenileniyor (2 Ekim 2006)9 Ekim 2000''de internet üzerinden yayına başlayan Arkitera.com, kısa süre içinde mimarların ve mimarlık öğrencilerinin ilgiyle takip ettiği güncel yayınlardan biri olmayı başardı. En son Haziran 2005’te arayüzü yeniden düzenlenen Arkitera.com, doğumgünü olan 9 Ekim’de yepyeni bir tasarım ile kullanıcılarının karşısına çıkacak. Yeni arayüz sayesinde, kullanıcıların Arkitera.com tarafından sunulan bilgilere ulaşmalarının kolaylaşması hedefleniyor.
ARKIMEET Konferansına Kayıtlar Açıldı (12 Eylül 2006)Geçtiğimiz Mayıs ayında Thom Mayne ve Paolo Mendes da Rocha’nın katılımıyla gerçekleşen ARKIMEET Konferans Serisi, 7 Kasım’da Philips Aydınlatma’nın katkılarıyla FOA (Foreign Office Architects)nın kurucularından Alejandro Zaera Polo’yu konuk etmeye hazırlanıyor. Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi’nde saat 19.00’da başlayacak konferansa kayıtlar açıldı.
Arkitera Forum’da Yeni Bölümler ve Önemli Duyurular (25 Temmuz 2006)Arkitera Forum''da Duyurular adı altında yeni bir bölüm açıldı. Bu bölüm altındaki “Güncelleme ve Duyurular” bölümünden forum ile ilgili duyurular, “Öneri ve Düşünceleriniz” başlığı altında da üyelerin forum ile ilgili görüş ve önerilerin yer alması düşünülüyor.
ARKIMEET: Morphosis - Thom Mayne Konferansı (29 Mayıs 2006)Pritzker ödüllü mimar Thom Mayne, Arkitera Mimarlık Merkezi’nin organizasyonuyla, 29 Mayıs 2006 Pazartesi günü İTÜ Maçka G Anfisi’nde bir konferans gerçekleştirecek.
ARKIMEET: Morphosis - Thom Mayne Konferansı (18 Mayıs 2006)Pritzker ödüllü mimar Thom Mayne, Arkitera Mimarlık Merkezi’nin organizasyonuyla, 29 Mayıs 2006 Pazartesi günü İTÜ Maçka G Anfisi’nde bir konferans gerçekleştirecek.
Arkitera Download Açıldı (21 Nisan 2006)CAD konusunda ihtiyaç duyulan her türlü model, program, script, doku ve benzeri dijital malzemeleri belli bir disiplin altında bir arada toplayarak kolay ulaşılabilen merkezi bir site olmayı hedefleyen Arkitera Download test yayınına başladı.
ARKIMEET’in Yeni Konuğu İngiltere’den: Foreign Office Architects (24 Mart 2006)Dünyaca ünlü mimarları Türkiye’nin dört bir yanından mimarlık öğrencileri, mimarlar, akademisyenler ve profesyoneller ile buluşturan ARKIMEET konferans serisi sonbaharda FOA (Foreign Office Architects)nın kurucularından Alejandro Zaera Polo’yu konuk ediyor. Konferans Philips Aydınlatma’nın katkılarıyla 7 Kasım 2006 Salı günü Harbiye Askeri Müze Konferans Salonu’nda gerçekleşecek.
Toplam 2948 haber 148 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 2921. haberden 2940. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Mayıs 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.