Haberler

Cam-Seramik Haberleri

Toplam 177 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Kapadokya, çağdaş sanat haritasına girme yolunda (9 Temmuz 2007)"Her şey zamanla... Halk, önce gelenlerden para kazanmak isteyecek, sonra elindekileri ikram edecek. Sonra bir de bakmışsınız sanatçılar halkın arasına karışıp onların düğününe davetli olmuş..."
Yüzeysel ve hiç inandırıcı değil (17 Temmuz 2007)Partilerin kültür sanat alanındaki vaadlerini "yüzeysel ve çalakalem" bulan sanat dünyası hiç de ikna olmuş değil. Nitekim partilerin en somut vaatleri, AKP''nin "Vakıf İpekyolu Projesi", CHP''nin "Madımak Hoşgörü Müzesi", MHP''nin "Milli çizgi film endüstrisi ve bilgisayar oyunları", DP''nin "vergi muafiyeti".
Partiler, kültür ve sanata nasıl bakıyor (19 Temmuz 2007)Seçime katılan partiler kütür-sanat olgusuna nasıl bakıyor, bu konuda neler vaat ediyorlar? Bu kavramlarla ilgili seçim kitapçıklarından aldığım bölümlerden oluşacak yazım. Cumhuriyet Halk Partisi Pusula ’07 kitapçığını bana; dostum, kitaba, tiyatroya meraklı, okuyan, izleyen CHP İstanbul 3. Bölge milletvekili adayı Prof. Dr. Sacid Yıldız getirdi.
AKP’nin icraatı İP’nin dil duyarlılığı (20 Temmuz 2007)AKP’nin yayınladığı Nice Ak Yıllara kitapçığında; iktidarları döneminde kültür ve sanat alanında yaptıkları yer alıyor. Kültür ve Sanat başlığı altındaki bölümde dikkatimi çeken, Türk dünyasına yapılan kültür yatırımının taşıdığı ağırlık.
İstanbul Bienali yaklaşıyor (23 Temmuz 2007)10''uncu Uluslararası İstanbul Bienali, 8 Eylül-4 Kasım arasında gerçekleşecek. Bienalin kavramsal çerçevesi, ''İmkânsız Değil, Üstelik Gerekli: Küresel Savaş Çağında İyimserlik'' olarak belirlendi.
İstanbul Modern’de ''Yaratıcı Atölye'' (23 Temmuz 2007)İstanbul Modern, Temmuz ve Ağustos aylarında 6-12 yaş grubu çocuklara yönelik ''Yaratıcı Atölye'' gerçekleştiriyor.
‘Muhteşem Osmanlı Hanedanlığı’ Japonya’da (30 Temmuz 2007)Osmanlı döneminin paha biçilmez eserleri, “Topkapı Sarayı’nın Hazineleri-Muhteşem Osmanlı Hanedanlığı Sergisi” adı altında, Japonya’da 1 Ağustosta görücüye çıkıyor.
Türk seramik sanatı bu sergide (13 Ağustos 2007)Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Seramik ve Cam Tasarımı Bölümü ''Türk Seramik Sanatı'' adı altında bugüne dek yapılmış en geniş kapsamlı seramik sergisine ev sahipliği yapacak.
Bienal tavrını gençlikten yana koydu (13 Ağustos 2007)10. İstanbul Bienali''nin sanatçı listesi açıklandı. Türkiye''den çok sayıda genç sanatçı tüm dünyadan da özellikle ''yeni keşfedilen'' isimler yer alıyor.
10. Uluslararası İstanbul Bienali İstanbul''u Güncel Sanatla Buluşturuyor (20 Ağustos 2007)Koç Holding sponsorluğunda, İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 10. Uluslararası İstanbul Bienali, 8 Eylül – 4 Kasım tarihleri arasında İstanbul’u dünya sanat çevrelerinin ilgiyle izlediği bir sanat platformuna dönüştürecek.
EKAV Sanat tahliye ediliyor (27 Ağustos 2007)23 Kasım 1991 tarihinde kurulan Eğitim Kültür ve Araştırma Vakfı (EKAV) bünyesinde faaliyet gösteren EKAV Sanat Merkezi, çalışmalarını sürdürmekte olduğu Büyükdere Caddesi, 163 numaradaki binadan çıkarılıyor.
''Sanatın kurtuluş yolu sivil alan yaratmak'' (4 Eylül 2007)İstanbul yeni bir sanat mekânına daha kavuştu: BM Suma Çağdaş Sanat Merkezi. Beral Madra önderliğinde kurulan mekânın amacı Türkiye''nin çağdaş sanat alanındaki tekelleşmeye ve sınırlamalara bir alternatif yaratmak. Mekânın ilk sergisi ise ''Unfinished/ Bitmemiş''.
41 Kere Maşallah (4 Eylül 2007)41 Kere Maşallah Sergisi, Türk İslam Kültürü’nde şekillenen Maşallah kavramını estetik açıdan konu alıyor. Sergi konsepti Türk İslam Kültürü içerisinde yüzlerce yıldır yaşayan bu kavramı canlı tutmak eski ve yeni toplam 41 farklı yorumla sanatseverlerin beğenisine sunma üzerine kuruldu.
Seramik Hafızamız (4 Eylül 2007)Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi, başlangıçtan günümüze eserleriyle Türk seramik sanatına katkıda bulunmuş sanatçıları ve genç kuşağın temsilcilerini aynı çatı altında buluşturmaya hazırlanıyor.
''Biz karışmayız, tek seçici küratördür'' (5 Eylül 2007)Beral Madra''nın 10. İstanbul Bienali''ne seçilen sanatçıların ''bienal yönetimine'' yakın oldukları için seçildikleri iddiasıyla ilgili İKSV''den açıklama geldi: 2 binden fazla sanatçı dosyasını küratör Hou Hanru tek tek inceleyerek uygun gördüklerini bienale davet etti. Bu sürece İKSV''nin herhangi bir müdahalesi söz konusu olmamıştır.
Bienal’in rüzgárı her yerde esiyor (5 Eylül 2007)Dünya bienalleri sıralamasında saygın bir yer kazanan, İKSV’nin Koç Holding sponsorluğunda düzenlediği 10. Uluslararası İstanbul Bienali, 8 Eylül ile 4 Kasım tarihleri arasında izlenecek.
10. Uluslararası İstanbul Bienali (13 Eylül 2007)Kavramsal çerçevesi “İmkânsız değil, Üstelik Gerekli: Küresel Savaş Çağında İyimserlik” olarak belirlen 10. Uluslararası İstanbul Bienali, 6 Eylül Perşembe günü, The Marmara Oteli – Büyük Balo Salonu’nda gerçekleştirilen basın toplantısının ardından, 7 Eylül Cuma akşamı 3 Numaralı Antrepo önünde düzenlenen, yüzlerce yerli ve yabancı konuğun katıldığı resmi açılış töreniyle kapılarını ziyaretçilerine açtı.
“Her Bienal’i Farklı Bir Gelecek Bekler” (17 Eylül 2007)10 bienalden küratör ile sanatçıların katıldığı “Bienallerin Geleceği” başlıklı uluslararası sempozyum 07 - 08 Eylül 2007 tarihlerinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Oditoryumu’nda gerçekleşti. İstanbul Modern’de 6 Eylül - 2 Aralık 2007 tarihleri arasında açık kalacak “Şimdiki Zaman, Geçmiş Zaman: İstanbul Bienali’nin 20 Yılı” başlıklı sergi ile paralel düzenlenen sempozyumda...
Sanat Satılıyor! (27 Eylül 2007)24 Eylül Pazartesi günü gazetelerin seri ilan sayfalarında yer bulan bir ilan çıktı. Sıradan bir iş ilanına benzeyen bu ilan aslında bir sanat eleştirisiydi. İlan şöyle başlıyordu: Bienal ve festivallere uygun iş üretilir...
Antrepo No: 3 notları (27 Eylül 2007)Salıpazarı rıhtımında, İstanbul Modern’in yanı başındaki 3 numaralı antrepo (deniz yoluyla getirilip gümrüğü ödeninceye kadar bekletilen malların saklandığı depo) 10. Uluslararası İstanbul Bienali’nin sergi salonlarından biri olarak kullanılıyor.
Toplam 177 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.