Haberler

Kent Haberleri

Toplam 24980 haber 1249 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Güngören muhteşem bir kent parkına kavuşuyor (1 Haziran 2011)Güngören Kent Parkı''nın tanıtımı ve Aliya İzzetbegoviç ile Spor Parklarının açılış törenine katılan Başkan Topbaş, "Bugüne kadar Güngören''e 240 milyon lira yaptık, daha fazlasını yapacağız.
İstanbul''u "İnsanat Bahçesi" yapmak.. (1 Haziran 2011)Dünkü "İstanbul''a hayvanat bahçesi gerekmez.. İstanbul''un kendisi, dünyanın en büyük hayvanat bahçesi.. Tek fark.. Burda hayvanlar kafeslerde değil.. Direksiyona oturtmuşlar.." deyişimi ağır bulanlar olmuş.. Bir daha okudum Hak verdim..
İnegöl Kent Müzesi daha da geliştirilecek (1 Haziran 2011)Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı''ndan (BEBKA) mali destek almaya hak kazanan ''İnegöl Kent Müzesi''nin hizmet standartlarının yükseltilmesi yoluyla yöreye özgü, tarihsel ve kültürel mirasın ulusal ve uluslararası boyutta tanıtılması'' projesi hakkında sinevizyon gösterime eşliğinde kamuoyuna bilgilendirme yapıldı.
Avrupa Kentleri Osmangazi''de (1 Haziran 2011)Osmangazi Belediyesi ve Avrupa Şehirler Birliği (EUROCITIES) iş birliği ile düzenlenen ''Avrupa Genişlemesi ve AB Komşuluk Politikası için Kentlerin Diyaloğu'' semineri Bursa''da başladı.
İlk yerli ray otobüsü İzmir''de sefere çıktı (1 Haziran 2011)Türkiye''nin ilk yerli üretim ray otobüsü, Türk demiryolu tarihinin başlangıç noktası İzmir-Tire hattında sefere başladı. "Anadolu" isimli ray otobüsü, TCDD Genel Müdürlüğü''nün bağlı ortaklığı TÜVASAŞ tarafından, Koreliler ile ortak lisans altında Türk mühendis ve işçileri tarafından üretildi.
Dolmabahçe''ye günlük 3 bin ziyaretçi sınırı (1 Haziran 2011)İstanbul''un en çok ziyaretçi çeken sarayı Dolmabahçe''nin korunması için ziyaretçi sayısı günlük 3 binle sınırlandırıldı. Sayının aşılmaması için tamamen rezervasyon sistemine geçildi.
Akademiden mahalleye selam (1 Haziran 2011)Görmüş geçirmiş Abbasağa Mahallesi ve komşu Yıldız Teknik Üniversitesi iletişim kurabiliyor mu? İlişkileri geliştirmek isteyen hocalarla öğrenciler elele verdi, ortaya ''Karşı Mahalleden Haber Var'' adlı kent projesi çıktı.
Bir çılgın proje de Taksim''e (1 Haziran 2011)Kadir Topbaş, Başbakan''ın bugün Taksim projesini açıklayacağını söyledi. Başbakan Erdoğan, önce çılgın projeyi açıkladı daha sonra da İstanbul''un iki yakasına kurulacak yeni iki şehri...
Kültür elçileri İstanbul''u keşfediyor (1 Haziran 2011)İstanbul Büyükşehir Belediyesi Turizm Müdürlüğü ve Kültür A.Ş''nin iş birliğiyle düzenlenen ''''İstanbul Okulu Kültür Elçileri Projesi'''', seminerler ve gezilerle devam ediyor.
Seyr-i İstanbul''a hazır mısınız? (1 Haziran 2011)İstanbul''un farklı ilçe ve semtlerinin bilinen ve bilinmeyen mekânlarını İstanbulluların keşfetmelerini sağlamak amacıyla hazırlanan İstanbul Okulu Kültür Elçileri Projesi, haziran ayı boyunca 4 seminer ve 8 geziyle devam ediyor.
Müzelerin teknoloji rekabeti (1 Haziran 2011)Türkiye müzelerinde teknoloji rekabeti başladı. Pek çok müzemizde pek çok değişik uygulama var. Arkeoloji müzesi diye giriyorsunuz; ilgi çekici, interaktif ve eğlenceli bir sürü yeni medya işiyle oynayıp çıkıyorsunuz.
''Osmanlı başkenti Edirne''de ekonomi turizmle çeşitlenecek (1 Haziran 2011)Tarihi eserleriyle bir açık hava müzesini andıran Edirne, büyüme sürecinde tarımın yanına turizmi de katmak istiyor.
Parlayan Yıldızlar, Yeni Adaylar, Yorgun Devler... (1 Haziran 2011)"Sürdürülebilirlik" kelimesi son zamanların en popüler kavramı haline geldi. "Sürdürülebilir mimarlık", "sürdürülebilir tasarım" gibi kavramların yanı sıra "sürdürülebilir kentler" olgusu da oldukça tartışılıyor. Peki kentlerimizin sürdürülebilirlik göstergeleri neler, biliyor muyuz? MasterCard Worldwide ve Boğaziçi Üniversitesi iş birliği ile gerçekleşen "Türkiye''nin Şehirleri Sürdürülebilirlik Araştırması" bu sorunun yanıtını nesnel ve öznel ölçütlerle değerlendirerek cevaplıyor.
Şehir Plancıları Odası, Avrasya Tüneli Projesi Değerlendirme Raporu''nu Hazırladı (1 Haziran 2011)TMMOB Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi''nin Avrasya Tüneli Projesi''ne yönelik hazırlamış oldukları rapor hakkındaki basın açıklamaları şu şekilde yer alıyor.
Sokak Lambası Günlüğü (2 Haziran 2011)Bu sabah geldiler, o yaşlı at kestanesini kesiyorlar. Uzaktan vedalaştık. Benim de elektriğimi kestiler. Şimdilik ayaktayım ama bu gece karanlık olacak. Hazır mısınız?
Taksim bir yıla yayalaşıyor (2 Haziran 2011)İBB Başkanı Topbaş, Taksim Yayalaştırma Projesi''ni 1-1,5 yıl içinde bitirmeyi hedeflediklerini belirtti.
Bölgenin ilk teleferiği Gaziantep''te hizmete girdi (2 Haziran 2011)Doğu ve Güneydoğu''nun Paris''i olarak nitelendirilen Gaziantep''te, Şahinbey belediyesi tarafından yapılan parkta teleferik ve dağ kızağı da hizmete alındı. Vatandaşlar teleferiğe binmek için akın ederken, protokol üyeleri de dağ kızağında stres attı.
Keçiören metrosuyla Başkent nefes alacak (2 Haziran 2011)Keçiören Metrosu''nun devir-teslim töreni Devlet Bakanı Cemil Çiçek, Ulaştırma Bakanı Habib Soluk, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek''in de katıldığı törenle açıldı.
Otoyolda beklemeye son (2 Haziran 2011)Otoyollar ve boğaz köprülerinde beklemeden ödeme yapmak için geliştirilen HGS, OGS''den daha ucuz olacak. Yeni sistem ekimde uygulanmaya başlanacak.
Çömlekçi''de kentsel dönüşüme ilk kazma (2 Haziran 2011)Trabzon''un çehresini değiştirecek ''Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi'', Devlet Bakanı Özak ve AK Parti Milletvekili adayı Bayraktar''ın da katıldığı bir törenle başlatıldı.
Toplam 24980 haber 1249 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.