Haberler

Gayrimenkul Haberleri

Toplam 6039 haber 302 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Altınbaş da yalılılar kervanına katıldı (24 Mart 2011)Beykoz''un en güzel yalılarından biri olan 200 yıllık Hamlacıbaşı Yalısı, 7 milyon TL''ye Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmam Altınbaş''ın oldu.
Tarsu Alışveriş Merkezi''ne 1 milyon Euro''luk BREEAM bütçesi! (24 Mart 2011)Merkezi Hollanda''da bulunan Corio şirketinin yatırımı olan Tarsu Alışveriş Merkezi, Türkiye''deki en yüksek BREEAM derecesinin sahibi oldu.
Bakkal dükkanı gibi AVM türedi bunların acısı sonradan çıkacak (25 Mart 2011)Koç Holding''in amiral gemisi Arçelik''in Yönetim Kurulu Üyesi Aka Gündüz Özdemir, ülkenin gelir dağılımı hesaplanmadan AVM''lerin inşa edilmesinin zamanla sıkıntı doğuracağını söyledi. 100 metre aralıklarla aynı markaların farklı AVM''lerde bulunduğunu anlatan Özdemir, Best Buy''ın Türkiye''den çekilmesine şaşırmadığını belirtti.
2B yasası kime yarayacak? Kimi zarara uğratacak? (28 Mart 2011)Maliye Bakanlığı, Çevre ve Orman Bakanlığı, Bayındırlık ve İskân Bakanlığı''nın ortaklaşa yürüttükleri 2b arazileri satış yasası taslağı üzerindeki çalışmalar devam ediyor. Ancak yasanın çıkarılması seçimlerden sonraya kaldı.
İktidar ve Muhalefet Aynı Masada "Kentlerin Geleceğini" Tartışacak (28 Mart 2011)Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından Ağaoğlu Şirketler Grubu ile Rönesans İnşaat''ın ana sponsorluğu ile gerçekleştirilecek ArkiPARC 2011''de, gelişen kentlerde yatırım fırsatlarını değerlendirmek amacıyla, gelişen kentlerin belediye başkanlarının katılımıyla "Gelişmekte Olan Kentler" oturumu gerçekleştirilecek. İktidar ve Muhalefet aynı masada "kentlerin geleceğini" tartışacak. "Gelişen Kentler" kategorisinde yer alan Eskişehir, Bursa, Kayseri, Konya, Gaziantep, Denizli, Samsun, Mersin, Adana ve Kocaeli kentlerinin gayrimenkul alanındaki yatırım potansiyeli, yeni vizyonları, kentsel dönüşüm projelerindeki fırsatlar ve çözüm önerileri, ArkiPARC 2011''de masaya yatırılacak.
Topbaş''ın yasadışı konut projesi (29 Mart 2011)Mahkemenin iptal ettiği projenin konut satışlarını sürdüren KİPTAŞ''a ZMO''dan tepki geldi. ZMO Genel Başkanı Tuncer, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, kentin son tarım alanlarını da yok edecek yasadışı konutlar yapmaktan vazgeçmelidir" dedi.
Gayrimenkul Sektörünün Büyük Buluşması "ArkiPARC 2011" Kapılarını Açıyor (29 Mart 2011)Kentleşmenin en önemli aktörlerinden biri olan gayrimenkul sektörü, ArkiPARC 2011 buluşması ile yeniden bir araya gelecek. Venezuela''nın ilk ekolojik kentinin master planının takım lideri Héctor Negretti''nin özel konuşmacı olarak yer aldığı etkinlikte, yurtiçi ve yurdışı konukları ile "Çevre Coğrafyalarda Geliştirici Olmak" başlığı ile Libya masaya yatırılacak. "Cadde Perakendeciliği" ve "Gayrimenkul''de Halka Arz" konularının ilk kez tartışılacağı ArkiPARC 2011''de; turizmden sanayiye birçok alanda potansiyel barındıran orta ölçekte kentlerdeki yatırım fırsatlarını ön plana çıkararak, bu kentlerin gelecekte yatırımlardan daha fazla pay almasını ve 3 büyük kentin sorunlarının hafifletilmesini sağlamak amacıyla "Kentlerin Geleceği" oturumu düzenlenecek.
ArkiPARC 2011 bugün kapılarını açıyor (30 Mart 2011)Arkitera Mimarlık Merkezi''nin ''Kentsel Kalite için Diyalog'' ana temasıyla düzenlediği ArkiPARC 2011, İstanbul Fulya Fuar Merkezi''nde kapılarını açtı. Gayrimenkul ve mimarlık sektörlerinden 100''e yakın konuşmacının yer alacağı ArkiPARC 2011''de açılış konuşmalarını GYODER Başkanı Işık Gökkaya, Arkitera Mimarlık Merkezi Ortağı Ömer Yılmaz ve Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal yapacak. ArkiPARC''ın özel konuşmacısı ise Venezüella''nın ilk ekolojik kentinin master planını hazırlayan Hector Negretti olacak.
Tarih: 30 Mart 2011 Kaynak: Akşam
Gayrimenkul Sektörünün Devleri, ArkiPARC 2011''de “Kaliteli Kent”i Tartışıyor (30 Mart 2011)"Kentsel Kalite" ana teması ile bugün başlayan ArkiPARC 2011''de belediye başkanları, gayrimenkul sektörünün öncü tarafları ve finans sektörü bir araya geliyor. Arkitera Mimarlık Merkezi''nin düzenlediği ArkiPARC 2011''de "Daha kaliteli olanı elde etme" motivasyonunun hep birlikte sahiplenilmesi için sektörün önemli aktörleri bir araya gelerek sorun ve çözümleri paylaşıyorlar. Açılış konuşmasını yapan Arkitera Mimarlık Merkezi Müdürü Ömer Yılmaz, 1950 ve 1980 yılları arasında kentsel problemlerin tohumlarının atıldığını ve bizleri mutlu etmeyen bu kentsel karmaşa arasında ArkiPARC 2011 ile gayrimenkul çözüm önerilerinin tartışılacağını söyledi. Ömer Yılmaz''ın ardından söz alan GYODER Başkan Yardımcısı Özlem Gökçe, 2010 yılında yükselişe geçen inşaat sektörüne değinerek ekonomik canlanma, düşük faiz, bankalarca sağlanan kredi hacmindeki artış, yabancı ilgisinin artışı ile konut, ofis ve alışveriş merkezi sektöründeki ilerlemelere dikkat çekti.
Lüküs kamarada kimler oturur? (31 Mart 2011)İstanbul''da gün geçtikçe modern hayatın yeni trendi rezidanslarda yaşamayı tercih eden zenginlerin ve ünlülerin sayısı gün geçtikçe artıyor.
Arazi fiyatları 8''e katlandı (31 Mart 2011)Mersin''in Tarsus ilçesinde, Ulaştırma Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Yenice Lojistik Köy"ünün avantajlarından yararlanmak için yatırım yapmak isteyen firmalar yoğun talep gösterince bölgedeki arazi fiyatları 8''e katladı.
ArkiPARC 2011’in İlk Günü Zengin İçerikli Oturumlarla Tamamlandı (31 Mart 2011)Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından "Kentsel Kalite" ana teması ile düzenlenen ArkiPARC 2011 30 Mart Çarşamba günü Fulya Fuar Merkezi''nde birbirinden değerli isimlerin konuşmaları eşliğinde başladı. Etkinliği üretken kılan en önemli unsurlar arasında ise gayrimenkul sektörünün farklı alanlarına çeşitli perspektiflerden bakarak etkin çözümler üretmeyi hedefleyen oturumlar yer aldı.
Yapacağı projenin bedelini bankaya bloke eden müteahhit (1 Nisan 2011)NEF 163 Levent, NEF İki Haliç gibi iddialı projelerin sahibi Timur Gayrimenkul, Türkiye konut sektöründe bir ilki başlattı ve Kağıthane''de yapacağı NEF 11 projesinin yatırım bedelini Denizbank''a bloke etti. Timur Gayrimenkul inşaatta etapları tamamladıkça Denizbank''tan hakediş alacak.
ArkiPARC 2011 Gayrimenkul Ödülü Kazananları Belli Oldu (1 Nisan 2011)Arkitera Mimarlık Merkezi''nin, "Kentsel Kalite için Diyalog" teması ile gerçekleştirdiği ArkiPARC 2011 kapsamında 31 Mart akşamı Fulya Fuar Merkezi''nde gerçekleşen Gayrimenkul Ödülü 2011 Belediye Başkanları, gayrimenkul geliştiricileri ve mimarları bir araya getirdi. Fiziksel çevrenin niteliğinin iyileştirilmesine katkı sağlayan kişi ve kurumlar onurlandırmayı amaçlarken sektöre örnek teşkil eden başarılı yatırımları öne çıkaran Gayrimenkul Ödülü ilk kez 2008 yılında verilmişti. Konut, Ofis, Otel, Alışveriş Merkezi, Alternatif Yatırımlar ve Karma Kullanım alanlarında geliştirici ve mimarlık ofislerine verilen Gayrimenkul Ödülü Töreni 2011 haberci Özlem Gürses''in sunumu ile renkli görüntülere sahne oldu.
ArkiPARC 2011''de İstanbul Finans Merkezi Masaya Yatırıldı (1 Nisan 2011)Son yıllarda İstanbul Ataşehir bölgesindeki gelişmenin de en önemli parçası olan İstanbul Finans Merkezi konusu 31 Mart Perşembe günü ArkiPARC 2011''de yine tüm paydaşları bir araya getiren bir oturumla tartışıldı. ULI Türkiye''nin başkanı Haluk Sur moderatörlüğünde gerçekleşen oturumda IMS İcra Kurulu Başkanı Serdar Güçar, İBB''den İstanbul Finans Merkezi Altyapı Komitesi koordinatör yardımcısı Timuçin Kurt ve bölge için proje geliştiren mimari ekiplerden birisi olan Tabanlıoğlu Mimarlık''ın yöneticilerinden Murat Tabanlıoğlu''ndan oluşan konuşmacılar proje sürecini dinleyicilerle paylaştılar.
Çevre CoğrafyalardaTürk Geliştiricilerin Avantajı Yüksek Adaptasyon Becerisi (1 Nisan 2011)Moderatörlüğünü IMS Mühendislik Danışmanlık ve Ticaret Firması Yönetici ortağı Gürer Ünal''ın yaptığı, AIM Property Development Yönetim Kurulu Başkanı Melih Özkan, Rönesans Holding A.Ş., Gayrimenkul Geliştirme Grup Başkanı Kamil Yanıkömeroğlu, Turkmall firması İcra Kurulu Başkanı Levent Eyüboğlu''nun konuşmacı olarak katıldığı "Çevre Coğrafyalarda Geliştirici Olmak" paneli ArkiPARC''ın ikinci gününde gerçekleşti.
Konut, Ofis ve Lojistik Yatırımlarına Profesyonel Bakış (1 Nisan 2011)ArkiPARC 2011''de konut, ofis ve lojistik yatırımları da mercek altına alındı. Mimar Melkan Tabanlıoğlu krizin sektör açısından öğretici olduğunu, mimari projelerin kişiye ve kente katkı sağladığı zaman daha çok değer bulduğunu dile getirdi.
Ali Kaptan''ın evi satışa sunuldu (4 Nisan 2011)Son günlerin izlenme rekorları kıran dizisi ‘Öyle bir geçer zaman ki''de yer alan Ali Kaptan''ın evinin benzerleri, 2. kez düzenlenen Prefabrik Fuarı''nda satışa sunuldu.
Türk Telekom Arena’da TOKİ’ye 175 milyon lira kâr kaldı (4 Nisan 2011)TBMM Spor Komisyonu üyesi MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, Galatasaray Spor Kompleksi Türk Telekom Arena Stadı''ndan TOKİ''nin, 175 milyon lira kâr ettiği öne sürdü.
Toplam 6039 haber 302 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.